Євросоюз не повинен ігнорувати загрозливі дії Росії поблизу України.

Про це сказав перед засіданням Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ голова МЗС Австрії Міхаель Лінгарт, назвавши ситуацію дуже критичною.

За словами Лінгарта, Євросоюз повинен  чітко дати зрозуміти Кремлю, що не варто йти на ескалацію. Крім того, він зазначив, що критичною і схожою ситуація є і на Балканах.

Мовиться про те, щоб ми, як ЄС, направили повністю чіткий сигнал Росії: треба повернутися до мирної ситуації й не допустити ескалації, – заявив міністр.

До речі, як повідомляє Financial Times, вже взимку Росія може вторгнутися до України – із цією метою на кордоні вже зібрано близько 90 тисяч російських військових.

Як розповіла заступник міністра оборони України Ганна Маляр, дані західної розвідки свідчать про високу ймовірність ескалації ситуації.

«Інформація наших (військових спецслужб) збігається з даними країн-партнерів про високу ймовірність дестабілізації ситуації в Україні цієї зими»,-заявила Маляр, відповідаючи на запитання журналістів, чи є ризик російської військової агресії нині вищим, ніж у минулі роки.

Крім того, Ганна Маляр повідомила, що нарощування російських військ відбувається поблизу окупованих районів Донецької та Луганської областей, в окупованому Росією Криму та на північно-східних кордонах України.

Нагадаємо, що раніше Держсекретар США Енконі Блінкен порівняв сучасні дії російської влади з подіями 2014 року.

«Знаємо, що минулого ми бачили, як російські збройні сили на кордонах України заявляли про якусь провокацію з боку України, а потім вторглися і, по суті, продовжили те, що вони планували весь час. Це те, що вони зробили у 2014 році. І тому це викликає реальні тривоги щодо спроб повторити те, що було зроблено тоді», – сказав він.

Водночас речник Держприкордонслужби Андрій Демченко повідомив кореспонденту Укрінформу, що, на щастя, Державна прикордонна служба наразі не фіксує спроб нелегальних мігрантів потрапити з Білорусі до України.

За його словами, Держприкордонслужба відстежує ситуацію на кордоні Польщі, Литви, Латвії з Білоруссю, а також велику кількість нелегальних мігрантів, які намагаються прямувати з Білорусі до країн ЄС.