Країни G7 готові ввести санкції проти Росії, які спричинять “масштабні та негайні наслідки” для її економіки. Обмеження накладуть у разі початку наступу російських військ на Україну, про це повідомляє пресслужба цряду Великої Британії.

У заяві міністри фінансів “Великої сімки” зазначили, що нарощування армії Росії біля кордонів України викликає серйозне занепокоєння. Вони підкреслили готовність G7 діяти швидко та рішуче, щоб підтримати українську економіку та зусилля щодо визначення дипломатичного шляху до деескалації.

Згідно з заявою міністрів фінансів, у G7 єдині в рішучості захищати суверенітет, територіальну цілісність, а також економічну та фінансову стабільність України. У “Великій сімці” вважають безпосереднім пріоритетом підтримку зусиль щодо деескалації ситуації. Будь-яка подальша військова агресія Росії проти України зустрічатиметься “швидкою, скоординованою та силовою відповіддю”.

Ми готові колективно ввести економічні та фінансові санкції, які матимуть масштабні та негайні наслідки для російської економіки,– мовиться у заяві міністрів фінансів.

Водночас у G7 продовжуватимуть стежити за ситуацією та готові у разі необхідності діяти чітко, скоординовано та в найкоротші терміни з подальшою економічною та фінансовою підтримкою для України.

Також прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте вважає, що для запобігання вторгненню Росії в Україну найважливіше – погодити серйозні санкції США та інших країн Заходу, про це вона сказала у “Суботньому інтерв’ю” Радіо Свобода.

Я вважаю, що найважливіше – погодити справді серйозні санкції. Якщо Європейський союз спільно зі Сполученими Штатами, Великою Британією та іншими країнами, які є частиною демократичного світу, узгодили пакет санкцій, які справляють вагоме враження, то, на мою думку, навіть імовірність застосування санкцій– надзвичайно потужний інструмент. Тому що Кремлю потрібно дати сигнал, що у разі необхідності реакція може бути дуже швидкою, – сказала Шимоніте.

Вона нагадала про ситуацію з перехопленням літака авіакомпанії Ryanair над територією Білорусі.

Можливо, Путін думає, що він є більшої рибою, ніж Лукашенко, і бізнес-інтереси деяких країн ЄС набагато сильніші, ніж у випадку з Білоруссю. Але така ситуація слугує підтвердженням того, що у безпрецедентній ситуації Європейський союз може діяти безпрецедентно швидко, – додала прем’єр-міністерка Литви.