В окупаційній адміністрації м. Олешки, що на лівому березі Дніпра, повідомляють, що почалася втеча якомога далі від лінії фронту.

Російські військові пропагандисти заявляють про тривожну ситуацію в Олешках на лівому березі Дніпра на Херсонщині, де вже в найближчі 24 години відбудеться ймовірна евакуація з міста.

Про це сьогодні повідомляють російські ЗМІ.

За їх словами, до термінового від’їзду з населеного пункту необхідно бути готовими в найближчі години.

«Ми не хочемо, щоб ви про це дізналися найостаннішими», — зазначено в повідомленні.

Своєю чергою, окупаційна адміністрація росіян повідомила про перенесення приймальні у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації до сусіднього населеного пункту Великі Копані.

Село, яке тепер стане притулком для окупаційної влади, знаходиться приблизно за 25 км від Олешок.

Від лінії фронту на лівому березі Дніпра до села Великі Копані, де дислокується 126-та окрема бригада берегової охорони окупаційного угруповання армії РФ, трохи більше 20 км.

ЗМІ зазначають, що підрозділи української армії проводять десантну операцію на лівому березі Дніпра, розширюючи плацдарм, який може стати відправною точкою для великого наступу.

Варто додати, що усі спроби російських окупантів скинути українські війська у Дніпро та ліквідувати низку українських плацдармів на лівому березі в Херсонській області завершилися нічим. Що визнає й ворог.

Про це сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгірьов.

Він зазначив, що самі росіяни стверджують, що українські війська за підтримки артилерії утримують плацдарми в районі сіл Кринки, Пойма, Піщане.

“Щобільше, Збройні сили України, за визнанням російської сторони, мають можливість проведення додаткових десантних операцій для збільшення військового контингенту на лівому березі. Плюс, фактично російські окупанти визнають неможливість, скажімо так, використання тієї ж штурмової авіації та ударних безпілотників у зв’язку з активною роботою української системи РЕБ”, — констатував він.

Снєгірьов також зазначив, що ворог визнає успішний характер контрбатарейної боротьби з боку Збройних сил України, які використовують як географічну перевагу, адже правий берег Дніпра вищий за лівий, так і вищі, ніж у російської сторони, тактико-технічні характеристики озброєння.

“Збройні сили України продовжують тиск на позиції російських військ на лівому березі”, — заявив аналітик.

Він пропонує саме під цим кутом дивитися на повідомлення Міноборони РФ про “перегрупування” російських військ на лівому березі, що з’явилося в російських ЗМІ, а потім ними ж було спростоване.

“Ймовірно, йдеться про розбіжності в ухваленні рішення між військовим керівництвом країни-окупанта та політичним. Військове керівництво чудово розуміє подальшу безперспективність утримання лівого берега Херсонської області… Тому виникла така розбіжність у повідомленнях російських ЗМІ. Але було ухвалено політичне рішення на тлі наступу російських військ на Авдіївку, Мар’їнському та Бахмутському напрямках. Очевидно, російському політичному керівництву треба було продати чергові сумнівні успіхи окупаційної армії, а не констатувати факт військової поразки”, — пояснив Снєгірьов.

Аналітик додав, що ситуація для окупаційних підрозділів на лівому березі та їхній моральний стан добре ілюструється кількістю дезертирів.

“Так звані підрозділи правопорядку — спецслужби російських окупантів проводять побудинкові, поквартирні обходи окупованих населених пунктів Херсонської області у пошуках так званих “п’ятисотих”, тобто відмовників, дезертирів з-поміж військовослужбовців регулярних військ Російської Федерації, які відмовляються виконувати божевільні накази командування на лінії зіткнення. Це інформація “правоохоронних органів” окупаційної адміністрації, а не українська ІПСО. Якщо йде така масова облава на окупованих територіях, кількість дезертирів — вона значна. Причому вони біжать, як правило, у напрямку окупованого Криму, і зокрема зі зброєю в руках”, — заявив Дмитро Снєгірьов.