ПВК “Вагнер” активно наступає на Донеччині – під Бахмутом. Вагнерівцям важливо показати звитягу і довести, що вони хоч щось можуть змінити на цьому напрямку. Також довести, що збройні сили Російської Федерації нічого не можуть зробити, а вони змогли звільнити ціле місто.

Про це 24 каналу розповів генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун. На його думку, Бахмут має велике значення для росіян, адже в місті знаходиться водозабір, від якого залежить весь Донецьк і конгломерат.

Він зазначив, що до активної фази бойових дій цей водозабір більш менш працював, і Україна не зупиняла подачу води у Донецьк.

З початку гарячої фази бойових дій, постачання води припинилося, і на цей час Донецьк без води, тепла і каналізації. Там повний колапс,
– наголосив Ягун.

За його словами, окупантам треба переломити ситуацію і показати місцевому населенню, що вони хоч щось можуть змінити. Тому їм потрібно захопити цей водозабір.

За 9 місяців повномасштабної війни Росії проти України, наші воїни ліквідували близько 85 720 окупантів. Це значно більше, ніж втрати росіян у Чеченських війнах та у війні в Афганістані.

Про це під час брифінгу заявив заступник голови оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов. Крім того, у росіян велика кількість санітарних втрат.

Олексій Громов повідомив, що за даними Генштабу, 19 листопада в розгорнутому польовому шпиталі та місцевій лікарні села Великі Копані на тимчасово окупованій Херсонщині, перебувало близько 300 осіб.

Крім того, росіяни здійснили “жест доброї волі” і протягом 18 – 19 листопада з Луганщини евакуювали 212 поранених до польового шпиталю та лікарні Валуйок у Бєлгородській області. Водночас з Валуйок до Бєлгорода вивезли понад 200 поранених.

У польовому шпиталі тимчасово окупованого міста Кремінна на Луганщині є серйозна нестача протишокових та знеболювальних засобів.

Водночас легкопоранених окупантів у польовому Шпиталі в Шебекіно російське командування наказало виписати – аби більше місць було для важкопоранених.

Бригадний генерал підкреслив, що однією з основних стратегічних цілей України є завдання ворогу якнайбільших втрат, щоб вони змусили окупантів припинити війну.

Олексій Громов наголосив, що Росія зазнала більших втрат, ніж в обох Чеченських війнах та війні в Афганістані. Керівництво будь-якої іншої країни вже б припинило війну на тлі таких втрат, але російському керівництву байдуже на власних громадян.

Російські окупанти, у стані поразки, обстрілюють мирні міста України та б’ють по об’єктах критичної інфраструктури. Вони вже відкрито почали говорити про те, що дійсно просто знущаються з українців, щоб таким чином посадити Україну за стіл переговорів.

Україна закликає світових партнерів не замислюватися про те, чи потрібні переговори з РФ. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

“Росія вже офіційно заявляє:”Ми вбиваємо цивільних, атакуємо всю енергетику, щоб Україна виконала наші загарбницькі вимоги”. Світ продовжує дивитися на замерзаючу, але воюючу за свою свободу країну, і розмірковує над тим, а чи потрібно називати терориста терористом…”, – написав Подоляк.

Російські загарбники продовжують масовано атакувати ракетами нашу державу.

На думку ворога, ракетний терор може схилити Україну до компромісів та заморожування лінії бойових дій. Однак такого ніколи не відбудеться.

Останнім часом в пресі дедалі частіше лунають тези не лише про перемовини, а й щодо необхідності припинення військових операцій взимку. Втім, зима ніколи не означала, що фронт має бути замороженим. Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

На думку військового експерта, Росія хоче завдати нам якомога більше збитків, руйнуючи цивільну інфраструктуру, енергетичні об’єкти тощо. У такий спосіб країна-агресорка хоче створити несприятливі умови для українців, а потім заявити, мовляв, “ми готові припинити, але давайте вести перемовини”. Однак ми продовжуємо стояти на своїх умовах та крок за кроком звільняти нашу територію ворога.