Бахмут… Сьогодні підтвердилася інформація про дії Сил Оборони України не тільки на флангах, а й у самому місті.

Про це пише Олександр Коваленко у своєму Телеграмі.

«Що ж, добре, що про це починають говорити на офіційному рівні, так простіше описувати ситуацію хоча б завдяки тому, що цей факт уже не секрет. З іншого боку, сьогоднішню замітку я присвячу не стільки досягненням СОУ, скільки перспективам російських окупантів у місті. Адже після зачистки правого берега каналу та поступального охоплення Кліщіївки з “проникненням” постає цілком логічне запитання “а, що далі?” І відповідь на нього досить очевидна. Так чи інакше, але дорога 0513 буде перерізана. Тобто, з півдня окупанти втратять шляхи відходу з міста», – заявив він.

Також сьогодні прозвучала заява про дії СОУ в північному секторі міста. А північний сектор це не тільки промка, а й розв’язка через М03 на Парасковіївку. Тобто, відрізається північна логістика.

«Що в підсумку? А в підсумку, тільки вплав через річку Бахмутку, для евакуації в східний сектор. Пам’ятаєте, неодноразово говорилося, що росіяни в Бахмуті в пастці? Ось вона. Зайти вони змогли, а ось вийти. Із цим починають вимальовуватися проблеми, і якщо вони не звалять зараз, то потім уже – ні. Форсування нехай і не такої повноводної, як Дніпро, Бахмутки, але під артилерійським вогнем, це ще те “задоволення”. А тому, на правобережній частині міста, окупанти опиняться немов у тирі, з вельми сумнівною перспективою виходу з гри без втрат», – підкреслює експерт.

Як зазначає Коваленко, мишоловка зачиняється, а пригожин потирає рученята, скоро у нього з’явиться привід записати чергове відео про те, який бездарний Шойгу і Герасимов.

«Якщо, звісно, зек досить добре почувається, щоб взагалі хоч щось записувати», – підсумовує він.

Варто додати, що контрнаступ на Бахмутському напрямку триває. В українських бійців є перші суттєві успіхи та просування вперед. Натомість з боку росіян воюють не надто навчені військові та нещодавно мобілізовані. Однак окупанти мають багато техніки, яку постійно використовують проти ЗСУ.

Хоч би якою старою та не точною була артилерія та бронетехніка росіян – вона досі справна. Зокрема, у відповідь на просування ЗСУ окупанти гатять по позиціях наших військових.

Про це розповів Роман Конон – лейтенант батальйону “Свобода”.

Ситуація на лінії зіткнення доволі складна, зокрема й на Бахмутському напрямку. У наших бійців є певні успіхи, вони поступово рухаються вперед.

Тим часом ворог зазнає величезних втрат і, як раніше, не забирає ані поранених, ані вже вбитих.

«Ми намагаємось їх знищити якомога більше на підходах до наших позицій і вичислення їхніх опорних пунктів, складів з БК. Хлопці з піхоти розповідати, що п’яний (росіянин) заблудився та просто забрів в окоп до наших хлопців. Його передали у відповідні органи», – розповів Роман Конов.

Зауважимо, бо бойовики з ПВК “Вагнера” уже вийшли з Бахмута та не воюють. У Росії розповідали, що натомість відправили десантників. Але на ділі там “збірна солянка”.

“Те, що туди закинули десантників – від них лише назва. Понад 100 тисяч (окупантів) на Бахмутському виведені з ладу. Тому зараз там не надто підготовлені, ще й доукомплектовані мобілізованими”, – зазначив лейтенант.

Зараз там немає справжніх спеціалістів, як заявляли у Росії. Однак значною проблемою є наявність великої кількості артилерії у ворога. Командування певною мірою має розуміння ситуації. Хоч в більшості це там справді “докукомплектанти”.

Окупанти використовують і артилерію, і авіацію, і рухи піхоти. На жаль, заяви про артилерійський чи снарядний “голод” – були лише байками Євгенія Пригожина.

Хоч техніка та зброя у росіян здебільшого радянська, стара та зовсім не точна. Але вона є та може стріляти.

Також російські окупанти й надалі вдаються до тактики “випаленої землі”, знищуючи усе на своєму шляху.