Громадяни країни-агресорки Росії не повстануть проти російського диктатора Володимира Путіна, щоб його скинути. У РФ найімовірніше усунуть главу Кремля шляхом палацового перевороту.

Росіяни поводяться досить байдуже і не готові боротися проти диктатора. І хоча багато хто під час збройного заколоту вагнерівців радісно їх зустрічав і виносив їм воду, про масову підтримку заколотників говорити не доводиться. Про це сказав політолог, директор аналітичного центру “Третій сектор” Андрій Золотарьов під час чату на Главреді.

“Якщо взяти домінуючий настрій росіян, то всім байдуже. Ніхто не вийшов захищати легітимну владу в Ростові. Більше того, понесли мінеральну воду і соки вагнерівцям. Але говорити про масову підтримку, коли б армія цілими частинами переходила на бік заколотників, теж не доводиться. Всім байдуже, всі вичікують. Це домінуючий настрій серед росіян”, – зазначив Золотарьов.

Він звернув увагу, що войовничі пости росіян у соцмережах не означають, що громадяни РФ будуть так само войовничо поводитися у реальному житті.

“Відкриєш Фейсбук – такі войовничі у людей пости, а в реальному житті все інакше. Адже одна справа декларувати бойовий дух і готовність, а інша – реально підставляти голову. Тому обивателі вважали за краще триматися від усього цього подалі”, – сказав політолог.

Золотарьов впевнений, що якщо в РФ щось таки станеться, то це буде палацовий переворот, як бувало уже не раз. А народ при цьому мовчатиме.

“Тому більш імовірний сценарій не якихось революційних подій і народних повстань, а палацового перевороту. От він і може призвести до того, що шашечки доміно почнуть складатися: Дагестан, Чечня тощо. Всі прекрасно розуміють: є Путін – є Кадиров, немає Путіна – немає Кадирова. Кровників у глави Чечні більш ніж достатньо. От там може все початися. Тож чекаємо осені”, – підсумував політолог.

Також зазначимо, що заколот ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина є прямим викликом авторитету російського диктатора Володимира Путіна. І на цьому не закінчиться – світ ще не побачив останньої дії “цієї драми”.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю NBC. За його словами, удар, завданий по авторитету Путіна “вагнерівцями”, не є остаточним і останнім.

“Я не думаю, що ми бачили останню главу цієї драми”, – сказав держсекретар, натякаючи на розвиток історії з заколотом Пригожина.

Американський дипломат назвав бунт Пригожина “справді екстраординарним”, водночас він укотре зазначив, що це внутрішня справа Росії.

За словами Блінкена, Путін сам створив цих найманців і тепер пожинає те, що посіяв.

“Ми перебуваємо в тому місці, де 16 місяців тому Росія була на порозі Києва, столиці України. І ось, буквально кілька тижнів тому, на порозі Москви з’явилися найманці, яких сам Путін створив”, – сказав Блінкен.

Зазначимо, що у країні-агресорі Росії може статися новий військовий заколот або навіть революція. Бунт здатні підтримати багато людей. У глави Кремля Володимира Путіна немає військової сили всередині своєї країни, а його населення не захищене. Про це заявив президент Володимир Зеленський.

В інтерв’ю ABC News він розповів про те, що спроба військового заколоту з боку ПВК Вагнер і Пригожина показала слабкість російського диктатора Путіна.

За словами президента, є сигнал, згідно з яким в Росії може статися новий заколот або навіть революція.

“Вони вирішили зупинитися. У Путіна немає військової сили всередині Росії, а його цивільне населення не захищене. Є сигнал, що в Росії може бути черговий заколот, революція. Більш того, є багато людей, які можуть підтримати такий заколот”, – зазначив гарант.

Також він висловив упевненість в тому, що бойовики Вагнер не будуть атакувати Україну з півночі і додав, що Пригожин влаштував спробу заколоту, оскільки переслідував політичні цілі.