Президент України Володимир Зеленський засудив масові заворушення в столиці США, коли протестувальники прихильники президента Трампа намагалися зірвати засідання американського Конгресу.

За його словами, Україна “рішуче засуджує безпрецедентне насильство проти Конгресу США” і підтримує проведення засідання, на якому Джо Байдена остаточно затвердили обраним президентом.

Про це український глава держави написав у Twitter у четвер, 7 січня.

“Ми (Україна – Ред.) рішуче засуджуємо безпрецедентне насильство проти Конгресу США. Ми натхненні стійкістю цього найстарішого і найбільшого демократичного інституту в світі, який всього за кілька годин після цього жахливого нападу провів історичне засідання, яке підтвердило волю американського народу”, – йдеться в заяві Зеленського.

Також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба від імені України відреагував на масові заворушення в столиці США.

«Стурбований подіями в Вашингтоні. Упевнений, що американська демократія впорається з цим викликом. Відновити верховенство права і демократичних процедур потрібно якомога швидше. Це важливо не тільки для США, але і для України і всього демократичного світу », – написав Кулеба в Twitter.

Раніше також ряд світових політиків розкритикували події в США, після того, як прихильники чинного президента США Дональда Трампа пішли на штурм будівлі Капітолію в той час, коли Конгрес проводив засідання з підрахунку голосів виборців.