Бюджет, запропонуваний урядом прем'єра Володимира Гройсмана, виглядає нереалістичним. Про це у кулуарах парламенту сказав народний депутат із фракції "БПП" Іван Вінник.

"Комітет (з питань національної безпеки і оборони) висловив суттєві критичні зауваження до змісту бюджету. Нас не влаштовують пропозиції про утримання та забезпечення діяльності Збройних сил України. Грошове забезпечення військовослужбовців має зрости до щонайменше 11,5 тис. гривень.

Треба виділити додаткових 2 мільярда для будівництва захищених сховищ на складах. Поки не бачу пропозицій, яким чином ці зауваження враховані урядом.

Якщо ці речі не врахують, то комітет не підтримає проект", – заявив він.

"Гройсман був на фракції місяць тому. І це закінчилося не дуже позитивно для прем'єр-міністра в частині представлення проекту бюджету на наступний рік. Фракція висловила цілу низку зауважень, починаючи від неналежного соціального захисту інвалідів війни.

Програми децентралізації, регіонального розвитку повністю провалені, навіть у бюджеті цього року. А бюджет наступного виглядає нереалістичним у частині дохідної частини, як і бюджет 2018-го", – заявив представник БПП.

Додамо, що раніше, коментуючи пропозицію Петра Порошенка про створення міжвідомчого координаційного органу для висунення на адресу Росії позову за завдані збитки в Донбасі, Вінник сказав, що розмір збитків, завданих РФ Україні фактом агресії, повинна з’ясувати міжвідомча робоча група, «яка повинна працювати при уряді, сподіваюся Гройсмана». 

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

На питання, чи прогнозує він зміну прем’єра, Вінник відповів: «Безумовно. Усе можливо».

При цьому політик підкреслив, що припущення про можливу зміну керівника Кабміну є його особистою думкою.

«Це моя суб’єктивна думка. Фракція не збиралася з цього питання. Я його висловлюю як народний депутат, секретар комітету нацбезпеки і оборони», – пояснив Вінник.

На питання, хто може прийти на зміну Гройсману, Вінник відповів: «Я думаю, що виконуючий обов’язки перший віце-прем’єр набагато краще впорається зараз із завданнями». 

За його словами, імовірна відставка Гройсмана можлива в зв’язку з «провалом бюджетної політики, провалом фінансування оборонних програм, затримкою з виплатами пенсій, істотними проблемами з обслуговуванням зовнішніх боргів».