Найдивніша частина в інтерв’ю прем’єр-міністра Дениса Шмигаля для BBC – це його міркування про кримінальні справи Петра Порошенка, – аналізують інтерв’ю прем’єра журналісти тг-каналу “Клименко-Тайм”.

Дивна вона, тому що Шмигалю взагалі не варто було торкатися цієї теми. Це не його зона компетенції.

Але “слово не горобець”. Так що читаємо. Ключовий посил – справи проти Порошенка шкодять іміджу України. Ось та частина інтерв’ю Шмигаля де він висловлюється за темою:

“Я не щасливий від цього (розслідування щодо Порошенко, – ред.). У будь-якому випадку розслідування проти керівників, тим більше, якщо є факти, які підтверджують, – це завжди дестабілізація і неприємний момент для держави.

Ідеальний варіант, коли політики ведуть себе відповідально і не влазять в корупцію і не змінюють інтересів держави. Коли є такі підозри, це завжди засмучує …

Це виглядає не дуже добре. Коли мова йде про покарання для політиків високого рівня в Україні – це псує імідж держави. Але інша сторона медалі – покарання має бути невідворотним для всіх”.

Шановний пане Шмигалю. Скажіть, а хто крім ручних, “простимульованих” штабом Порошенка, іноземних політиків або дипломатів висловився про те, що кримінальне переслідування Порошенка – це погано?

Може обурилася Меркель? Макрон не знаходить собі місця? Трамп рве на голові волосся, вигукуючи “Save Petro!”. Або хтось висловив тривогу в Азії? Або в Південній Америці хтось заметушився? Шейхи Аравійського півострова погрожують зупинити свої інвестиції?

Ні, все тихо. А якщо показати іноземним лідерам результати опитувань щодо Порошенка, скільки людей хочуть, щоб він сів і скільки вважають кримінальні переслідування проти нього заслуженими – так і зовсім питання відпадає.

До речі, як раз вчора, 29 червня, колишнього прем’єра Франції Франсуа Фійона засудили до п’яти років в’язниці за звинуваченнями в розтраті бюджету і виплату зарплати дружині за фіктивну роботу. Незважаючи на скандал, Фійон брав участь у виборах президента в 2017 році, але вибув в першому турі. А тепер його наздогнало правосуддя.

І уявляєте, пане Шмигалю, все в порядку. Ніякого смертельного удару Франція не отримала.

Порошенко повинен сидіти, і це і є справедливість. А чинному прем’єру порадимо чітко розуміти межі своєї компетенції в заявах, – констатує “Клименко-Тайм”.