Угрупування російських військ на лівому березі відчуває величезний дефіцит боєприпасів, палива і продовольства.

Україна, ймовірно, зможе звільнити Херсон у жовтні цього року.

Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов.

“Десь у жовтні місяці ми повинні бути дуже близько до лівого берега Дніпра. Тому що уже зараз це угрупування на лівому березі відчуває величезний дефіцит боєприпасів, палива і продовольства. Понтони вони там не змогли наладити, ми їх топимо постійно. Баржі, які вони намагаються ватажити технікою. Але ж це не Антонівський міст, де чотири смуги і КАМаЗи цілодобово везли все, що потрібно. Вони тепер вертольотами возять. Це найдорожчий вид транспорту і малотонажний”, – сказав експерт.

За словами Жданова, жовтень стане ключовим місяцем звільнення правобережної України на півдні нашої країни.

Тим часом, низка підрозділів окупаційної армії в Херсонській області отримала наказ про виведення особового складу на лівий берег Дніпра, використовуючи для цього маломірні плавзасоби – моторні човни, викрадені у навколишніх селах.

Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

“Поблизу місця паромної переправи через Дніпро зафіксовано появу кількох груп беззбройних окупантів по 10-20 чоловік. Ці військовослужбовці відмовились брати участь у бойових діях. В результаті, командири підрозділів зняли їх з усіх видів постачання, вилучили зброю та відпустили “на вільні хліба”. Наразі вони вимушені жебракувати у місцевих жителів та шукають можливості повернутися додому”, – сказано в повідомленні.

В українській розвідці зазначають, що підрозділи російських окупантів, які досі перебувають на тимчасово окупованих територіях Херсонської області, відрізані від налагодженого постачання їжі та питної води.

“Зокрема, командування десантно-штурмового підрозділу повітряно-десантних військ ЗС РФ, який розташований неподалік Каховки, не може вирішити проблему забезпечення особового складу на передових позиціях питною водою та боєприпасами”, – йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що місцеве населення відмовляється забезпечувати окупантів продовольством навіть під примусом.

“Наразі поповнення запасів води і боєкомплекту здійснюється винятково вночі цивільним автотранспортом, викраденим у найближчих населених пунктах”, – повідомляє ГУР МО.

Українські захисники на різних ділянках фронту просуваються вперед, звільняючи окуповані території від російських загарбників. Так, наші бійці обережно йдуть вперед, щоб мінімізувати втрати.

ЗСУ знищують військову інфраструктуру ворога, щоб зменшити здатність російської армії до спротиву. Про розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, не варто очікувати, що Україна буде просуватися по 8 тисяч квадратних кілометрів кожні 2 дні. Втім, ми обов’язково звільнимо усі наші території.

Для остаточного зламу росії треба, щоб “впав” Донецьк або Луганськ. Це має бути символічно, адже саме з цих міст, особливо з Донецька пішла вся ця навала,
– пояснив радник голови ОП.

Він наголосив, що немає ніяких “кордонів 23 лютого”, є лише міжнародно визнані кордони 1991 року. Україна буде звільняти усі свої території й інтенсивність війни чітко говорить про це усьому світу. Отже, не буде ніякого повернення до переговорів у Стамбулі, на яких говорилося про кордони України станом на 23 лютого.

“Переговори, безумовно, будуть. Але ми вважаємо, що ці переговори можуть бути на державному кордоні України у повному обсязі, включно з Кримом”, – відзначив радник голови ОП.

Якщо ми залишимо їм Донецьк, Луганськ або Крим, вони там собі тихенько “перепакуються” і знову на нас нападуть. Навіщо нам з вами залишати собі чи нашим дітям війну 2.0 з росією? Чи вже навіть 3.0 після 2014 року,
– зазначив Подоляк.

За його словами, Україна буде принципово йти вперед. І, що важливо, сьогодні є консенсус західних політичних еліт з приводу того, яким має бути завершення війни.

“Це має бути конкретний програш росії. Не всі на Заході готові артикулювати це публічно, але всі це розуміють. Також має бути повністю звільнена територія України”, – відзначив радник голови ОП.