Радник Володимира Зеленського з економіки, фінансів та податкових питань Данило Гетьманцев пропонує звільнити від загального декларування доходів пенсіонерів і 100% -х бюджетників.

"Загальне декларування за нашою пропозицією не стосуватиметься тих, хто отримує доходи тільки від держави … І тим самим, що платник податків не подає декларацію, він підтверджує, що ніяких інших доходів у нього немає", – написав він у соцмережі Facebook в понеділок.

За його словами, загальне декларування повинно стати послідовним кроком слідом за податковою амністією капіталів.

Д. Гетьманцев також уточнив, що мова йде про декларування в електронній формі.

У той же час раніше Д. Гетьманцев називав "бездумним популізмом" зниження ставок єдиного соціального внеску (ЄСВ), що, за його словами, призвело до збільшення дефіциту Пенсійного фонду (ПФ) і Фонду соціального страхування.

У свою чергу, міністр фінансів Оксана Маркарова наполягає на тому, що рішення сприяло розвитку економіки.

"Навіть при тому, що трансферт з бюджету на фінансування ПФ був і залишається великим і є проблемою, яка вимагає системного рішення … рішення про зменшення ЄСВ в 2015-2016 роках було вірним і дало стимул розвитку економіки", – прокоментувала О.Маркарова в соцмережі Facebook в понеділок.

Подальше зниження податкового навантаження на працю, зокрема, зниження ставок податку на доходи фізичних осіб, має стати пріоритетом для держави, як тільки це стане можливим, додала глава Мінфіну.

Її підтримав також перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов: "Мені здається, що високе податкове навантаження … в трудомістких сферах – це одна з небагатьох системних проблем зі ставками податків в країні".