В Україні зараз у самому розпалі вирішальна битва великої війни.

Настане корінний перелом у загарбницькій війні РФ проти України. Йде вирішальна битва, що складається з двох етапів – російського наступу та наступного українського контрнаступу. Про це у своєму відеоблозі на YouTube розповів російський історик, політик Дмитро Чернишевський.

“Я знаходжу багато паралелей між нинішньою війною та Великою Вітчизняною… Битва під Києвом була схожа на битву під Москвою аж навіть до таких деталей, коли німці почали відступ на один день раніше, ніж Червона армія пішла в наступ. Видихлися. Так і тут вийшло під Бої, що проходили під Харковом і Херсоном у сукупності, тягнуть на ту ж роль, що була у Сталінградської битви, – початок корінного перелому. Після Сталінградської битви німецька армія втратила можливість вести стратегічний наступ. Після Херсонської та Харківської російська армія втратила можливість вести глибокі наступальні дії в Україні. Наразі розпочалася вирішальна битва”, – розповів Чернишевський.

Він нагадав, що цю битву прогнозував ще влітку минулого 2022 року. Тоді багато експертів були впевнені, що кінцем війни стане визволення українцями Херсона. Він же був упевнений, що після деокупації цього міста відбудеться ще одна вирішальна битва. Саме воно зараз і йде.

“Почалася вона (вирішальна битва – ред.) з російського наступу. Так само, як і битва під Курськом, яка завершила корінний перелом у Великій Вітчизняній війні… Тут уже третій місяць йде кривавий наступ російських військ на Бахмут, і ніяк вони Бахмут не візьмуть”.

“Набридло їм брати Бахмут, зневірилися, перейшли на Авдіївку і там теж все у них непросто. Ось вона вирішальна битва війни”, – розповів історик РФ.

Наразі російський наступ майже видихнувся. Має бути, мабуть, найважчий етап – український контрнаступ.

“Все буде залежати від характеру та масштабів і результатів українського контрнаступу… Все буде не швидко. Попереду все найголовніше. Коли українська армія цю вирішальну битву виграє, тоді ми зможемо говорити, що поставлено стратегічну точку, далі українська армія тільки наступатиме, а російська – відступати. Буде видно перемогу України, але для цього треба виграти цю битву”, – констатував Чернишевський.

Військовий експерт Владислав Селезньов оцінив, що може статися на фронті найближчими тижнями.

В інтерв’ю “Обозревателю” він заявив, що через багнюку на полях бронетехніку неможливо активно використовувати.
За його словами, бої матимуть локальний характер тактичного рівня, бойові зіткнення будуть із мінімальним залученням бронетехніки.

“Її просто фізично неможливо використовувати в розкислих від дощів і весняного бездоріжжя полях”, – прогнозує Селезньов.

Він додав: не факт, що за місяць відбудеться наступ путінської армії або контрнаступ ЗСУ, все залежатиме не лише від погоди.
Наразі, каже Селезньов, й українські сили, і російські загарбники накопичують ресурси, проводять передислокацію сил й засобів. А у Бахмуті та Авдіївці точаться активні бої.

Як повідомив американський Інститут вивчення війни, у Росії “зі значним занепокоєнням” реагують на уповільнення наступу путінської армії в Україні. Дедалі частіше звучать заяви про український наступ.

У розвідці Британії заявляють, що наступ Росії на місто Бахмут в Донецькій області майже зупинився. Це стало результатом надзвичайного виснаження російських військ.

У британській розвідці вважають, що проблеми Росії посилилися через напруженість між міністерством оборони РФ і найманцями ПВК “Вагнера”, представники яких воюють на Бахмутському напрямку.