За декілька днів до вибухів на газопроводах “Північний потік-1” і “Північний потік-2” поблизу них перебували російські військові кораблі.

Про це повідомив німецький портал t-online, посилаючись на інформацію з кіл безпеки і відкриті дані.

За даними порталу, угруповання кораблів мало необхідне обладнання для встановлення вибухових пристроїв.

26 вересня вибухи пошкодили німецько-російські газопроводи на дні Балтійського моря. За даними t-online, супутникові знімки показують, що щонайменше три підозрілі кораблі покинули російську військово-морську базу в Калінінграді в ніч на 21 вересня.

Корабель підтримки субмарин “SS-750” має міні-підводний човен з грейферними ковшами, буксири “SB-123” і “Александр Фролов” обладнані вантажними кранами. Дорогою до місця злочину обидва буксири один раз надіслали дані про своє місцезнаходження вдень 21 вересня.

Три інші кораблі ВМФ Росії могли супроводжувати операцію і забезпечувати військовий захист. Міністерство оборони Росії заявило, що корвет “Сообразительный” і фрегат “Ярослав Мудрий” супроводжували конвой кораблів з навчальною метою.

“Те, що саме міні-підводні човни могли розмістити вибухові заряди на трубопроводах, експерти підозрювали з самого початку. Якби підтвердилося, що “SS-750″ був на місці злочину, то головним підозрюваним відтепер став би російський флот” – зазначає портал.

Швеція раніше запідозрила в інциденті диверсію, оскільки були виявлені залишки вибухівки. Однак досі незрозуміло, хто несе за це відповідальність.