Терміново! Прямо біля Одеси: місцеві в паніці - корабель РФ. Десятки кілометрів - що відомо: час діяти! | Корупція Інфо
Автор: / 07/02/2022

Терміново! Прямо біля Одеси: місцеві в паніці – корабель РФ. Десятки кілометрів – що відомо: час діяти!

Українські прикордоники 6 лютого зафіксували зафіксували розвідувальний корабель Росії. Судно помітили за 20 морських миль від берегів Одеси, тобто майже за 40 кілометрів.

Морська охорона системно виявляє та відстежує кораблі Чорноморського флоту Росії. Цього разу судно перебувало за межами територіального моря України, про це у коментарі 24 каналу розповіла речниця служби Наталя Гуменюк.

“Державний кордон нашої держави російське судно не порушувало. Все відбувалось в межах морського міжнародного права. Перебування у цій зоні кораблів не є чимось надзвичайним”, – сказала вона.

Гуменюк наголосила, що в країні не перший рік напружена ситуація з таким агресивним сусідом. Їхнє перебування у морі є системним та постійним, що спостерігається останні 8 років. Водночас морська охорона все контролює.

“У взаємодії з військово-морськими силами Збройних сил України ми виконуємо завдання в морі і постійно їх виявляємо, спостерігаємо та фіксуємо. Корабель Росії “Іван Хурс” дійсно перебував у виключно морській економічній зоні України. Тим часом наше судно відстежувало його маневри”, – підкреслила речниця.

До речі, в Росії 31 січня заявили, що кораблі Чорноморського флоту нібито повернулися до пунктів постійного базування. Мовиться про понад 20 суден, які без флоту повернулися до Кримської та Новоросійської військово-морських баз. Тобто військові навчання у Чорному морі закінчилися.

“Загони бойових кораблів Чорноморського флоту повернулися до пунктів постійного базування Кримської та Новоросійської військово-морських баз флоту після проведення навчання в акваторії Чорного моря”, – мовиться у повідомленні.

Росія розпочала свої навчання 26 січня. Через це очільник української місії Євгеній Цимбалюк звернувся до ОБСЄ. Він наголосив, що попри стягування військ до кордону України, агресор розпочав ескалацію ще й в морі.

Цимбалюк зазначив, що не розуміє, які завдання розв’язують військові кораблі в складі десантних та ударних груп. Він зауважив, що Кремль і далі розміщує на території окупованого Криму непропорційну кількість систем озброєння. Москва робить це для того, щоб залякати українців та посилити напругу.
Статті по темі