У перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли ситуація була вкрай напруженою і невизначеною, у столиці України, Києві, відбулися події, що могли кардинально змінити хід війни.

За інформацією The Times, полковник Управління державної охорони (УДО) пропонував охоронцям президента Володимира Зеленського скласти зброю, піддавшись тиску з боку російських агентів. Цей епізод став відомим після затримання агентів ФСБ, які готували замахи на українських посадовців.

Деталі цієї події стали відомі після того, як затримані агенти ФСБ почали розкривати інформацію про свої попередні операції. Серед них було планування вбивства керівника Головного управління розвідки України Кирила Буданова та президента України Володимира Зеленського. Вони розповіли, що одна з їхніх операцій передбачала взяття Зеленського в заручники у перші дні вторгнення.

Один із підозрюваних зазначив, що у лютому 2022 року, коли почалося вторгнення, агент номер один отримав завдання виявити інших офіцерів державної охорони, лояльних до Росії, і вбити тих, хто залишився вірним Україні. Мета операції полягала в тому, щоб взяти президента в заручники і змусити його зробити відеозвернення, в якому він закликав би до капітуляції України, заявляючи, що немає причин воювати. В іншому разі його планували вбити.

 «Вони повинні були змусити Зеленського зробити відеозвернення з капітуляцією і сказати, що немає причин воювати – або його вб’ють», – зазначив підозрюваний.

Ця ситуація зайшла настільки далеко, що полковник УДО зібрав інших охоронців президента і запропонував їм скласти зброю, коли прийдуть росіяни.