На думку очільниці МЗС Великобританії, “Північний потік-2” може підірвати європейську безпеку. Вона закликає зміцнювати зв’язки з надійними партнерами.

Отже, міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс закликала Європейський Союз зміцнити свої зв’язки з іншими країнами-однодумцями та переглянути залежність від Росії у постачанні газу, заблокувавши сертифікацію газопроводу “Північний потік-2”, повідомила британська Sunday Telegraph.

“Це (газопровід – ред) ризикує підірвати європейську безпеку, дозволивши Росії посилити контроль над тими країнами, які покладаються на її газ, незважаючи на пандемію, що нагадує нам про важливість наявності різноманітних ланцюжків поставок, щоб уникнути стратегічної залежності від ненадійних партнерів”, – заявила Трас виданню, передає Інтерфакс-Україна.

Також вона додала: “У цей критичний час ми повинні поглиблювати наші інвестиційні та торговельні зв’язки з країнами, які дотримуються правил і дозволяють процвітати вільній ринковій економіці. Ми не можемо і ніколи не надаватимемо допомоги тим, хто хоче підірвати свободу і демократію”

Нагадуємо, що 10 вересня “Газпром” офіційно повідомив про повне завершення будівництва “Північного потоку-2”. Для реалізації проекту через протидію з боку його противників знадобилося на 1,5 року більше, ніж було заплановано.

В Україні “Північний потік-2” розцінюють як геополітичний проєкт, що несе політичну та економічну загрозу.