За останні два тижні зафіксована рекордна кількість загиблих росіян у війні проти України. Йдеться про поіменно встановлених загиблих.

Про це повідомляють видання “Медиазона” і “Русская служба Би-би-си”.

Так, у матеріалі зазначається, що журналісти цих видань разом із волонтерами намагаються за допомогою відкритих джерел встановити кількість загиблих у війні росіян. На сьогодні загалом їм вдалося дізнатися імена 16 774 ліквідованих в Україні окупантів.

А за останні два тижні, в період від 24 лютого до 10 березня, список загиблих російських загарбників поповнився 1 638 іменами. Це новий рекорд достовірно встановлених втрат РФ від початку повномасштабного вторгнення, яких агресор зазнав за два тижні.

Більшість загиблих були найманцями ПВК “Вагнер”. Серед ліквідованих були також 11 російських офіцерів у званні від підполковника і вище. Серед них опинилися два начальника артилерії 126-ї бригади берегової оборони і прикомандирований до армії співробітник Слідчого комітету Росії.

Водночас автори матеріалу наголошують, що встановлені ними дані не відображають реальний рівень втрат РФ в Україні, який насправді значно вищий. До статистики враховують тільки тих окупантів, про чию загибель стало відомо з некрологів у ЗМІ, через повідомлення рідних у соцмережах та з інших відкритих джерел.

А не потрапляють до статистики бойовики “ЛДНР”; ті, кого командування РФ записало як зниклих безвісти; ті, про чию загибель ніде не повідомлялося публічно. Проте вже навіть названі журналістами цифри в рази перевищують офіційні дані від російського Міноборони. Воно називає всього лише близько 7 тис. загиблих росіян.