Ріші Сунак стане новим прем’єр-міністром Великої Британії.

Сунак автоматично переміг у перегонах, оскільки його конкурентка екс-міністр оборони та лідер Палати громад Пенні Мордонт не набрала необхідних 100 голосів.

Сунак офіційно обійме посаду після аудієнції у короля Чарльза III.

Ріші Сунак неодноразово зобов’язувався не лише зберігати курс, але й посилювати підтримку України. Він також обіцяв, що його першим закордонним візитом у якості прем’єр-міністра буде поїздка до Києва для вияву повної підтримки українцям.

Як це змінить політику Консервативної партії загалом? Очевидно, що розпочнеться повноцінна фінансова реформа. Тому що попередній досвід Сунака як міністра фінансів та на багатьох інших міністерських посадах – це те, що має забезпечити адекватну фінансову та економічну політику.

Про це розповів експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв в ефірі Апостроф TV.

Якщо говорити про політику щодо України, то це не має ніякого впливу на наші довгострокові взаємозобов’язання. Тому що, по-перше, умови нашої співпраці були прописані у вже укладених домовленостях, які є непорушними з обох боків. По-друге, наша взаємодопомога та підтримка ЗСУ з боку британців – це те, що прописано у їхній стратегії національної безпеки. Це те, що відповідає їхнім геополітичним планам згідно з концепцією “Глобальної Британії”.

І, зрештою, ми досі маємо, умовно кажучи, громадську підтримку у Британії. Тобто для кожного політика було б очевидним, що підтримка України є ще й досить вигідним політичним проектом. Тому хто б не був при владі та з яким парламентом – взагалі не впливає на те, як Британія підтримуватиме Україну.

Єдине, чого нам варто очікувати – якийсь час не буде так багато медійної активності. Тобто попередні пакети допомоги, графіки тренувань – це все лишиться, але медійно Україна не буде на перших сторінках. Причини тут зрозумілі, у британців велика кількість внутрішніх проблем, через які, відповідно, Трас і довелося піти з поста. Тому так чи інакше британці насамперед займуться своїми внутрішніми справами, але при цьому жодним чином змінювати допомогу Україні не збираються.