Наші захисники успішно контрнаступають на Херсонському напрямку. Тож російські загарбники панічно готуються до оборони міста.

Втім росіяни не готові так просто віддати обласний центр. Про це в одному з інтерв’ю розповів колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Він нагадав, що російські війська готують Херсон до вуличних боїв. При цьому самі окупанти розуміють, що втриматися там буде дуже важко.

Військової важливості у Херсоні росіяни зараз вже не вбачають, оскільки ЗСУ з кількох боків тиснуть на місто і відрізають мости. Однак у ньому є політична цінність, – зазначив Ступак.

Експерт Українського інституту майбутнього провів аналогію з Адольфом Гітлером, який під час Другої світової війни з усіх сил намагався втримати Сталінград.

“Гітлер тримався за Сталінград зубами. Йому було важливо там втриматися. Військові розуміли, що там нічого робити, але отримали політичну вказівку – триматися до останнього”, – сказав ексспівробітник СБУ.

Він додав, що ситуація на правому березі Дніпра для російських військ лише погіршуватиметься. Адже підвозити туди харчові продукти та боєкомплекти буде дуже важко. А за допомогою барж, поромів або понтонних переправ особливо багато ресурсів не підтягнеш.

Росіяни, які зайшли на правобережжя Дніпра, опинилися в пастці. Хоча їх будуть накачувати пропагандою, що все добре і треба триматися, виконуючи наказ керівництва, – зазначив Ступак.

До того ж, ексспівробітник СБУ додав, що при цьому все військове керівництво буде сидіти на іншому березі – у місцях, куди поки що не дотягуються HIMARS.

Ступак зауважив, що те, як довго триматимуться росіяни на правобережжі Херсонщини, також залежить і від української інформаційної машини.

Якщо ми будемо постійно показувати приклади, як росіяни здаються у полон, до них нормально ставляться, то у російських військових все більше закрадатиметься питання: “А навіщо ми тут сидимо?” – сказав ексспівробітник СБУ.

Він додав, що Україна має постійно підтримувати градус сумнівів в окупантів. Це змусить їх робити вибір: або загинути, або вийти з оточення і здатися у полон.

Зазначимо: триває двісті сорок третя доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню.
Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, покращити тактичне положення, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках, разом з тим веде наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках – повідомляє Генштаб ЗСУ.
За наявною інформацією, російська федерація продовжує підготовку частини мобілізованих осіб на загальновійськових полігонах та в підрозділах підготовки фахівців окремих спеціальностей. Під час проведення зазначених заходів підготовки противник має суттєві проблеми через некомплект офіцерських та сержантських посад інструкторсько-викладацького складу навчальних частин (полігонів, центрів підготовки). Це спричинено загибеллю більшості таких спеціалістів під час бойових дій, а також через надмірну кількість мобілізованих. Непоодинокими є випадки призначення на подібні посади осіб рядового складу, які щойно підписали контракт та мають хоч якийсь бойовий досвід.
Командування російських окупаційних військ намагається підняти рівень морально-психологічного стану військовослужбовців за рахунок відрядження до бойових підрозділів на територію України служителів російської православної церкви з Самарської області. Але більшість з них відмовляються від поїздок в район ведення бойових дій у зв’язку з небезпекою та відсутністю засобів захисту.
З метою уповільнення контрнаступу наших підрозділів окупанти продовжують мінувати мости та переправи на шляхах відступу в Миколаївській та Херсонській областях.
Російські окупаційні війська для поповнення поточних втрат продовжують активно вербувати ув’язнених як на території росії, так і на тимчасово окупованих територіях. Так, з виправної колонії № 90 в місті Херсон, після так званих бесід з представниками федеральної служби безпеки російської федерації, було звільнено більшість злочинців. В той же час, окупанти продовжують евакуацію поранених на тимчасово окуповану територію автономної республіки Крим.
Авіація Сил оборони, протягом поточної доби, завдала сімнадцять ударів. Підтверджено ураження тринадцяти районів зосередження озброєння та військової техніки ворога та чотирьох позицій зенітних ракетних комплексів. Крім того, підрозділи протиповітряної оборони на різних напрямках збили два гелікоптери.
Українські ракетні війська і артилерія за поточну добу уразили чотири пункти управління, десять районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, шість складів боєприпасів, зенітний ракетний комплекс, район вогневих позицій артилерії та три інші важливі об’єкти противника.