Російські окупанти заявили про «евакуацію» місцевих жителів у тимчасово окупованій Новій Каховці на Херсонщині. Схоже, агресори вже в очікуванні приходу ЗСУ та подальшої деокупації міста.

Про це повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань у четвер, 7 грудня, у своєму акаунті у Facebook.

За словами депутата облради, ті, хто хоче, щоб їх вивезли на нібито «безпечну територію», мають зареєструватися і 13 грудня «зібратися біля лікарні».

Хлань підкреслив, що невідомо, куди та на яких умовах повезуть людей.

«Нагадаю, що після минулих евакуацій люди опинялися в найбільш депресивних районах Росії в шоці», — пише він.

Сергій Хлань зазначив, що на узбережжі лівого берега Херсонщини розташовані досить великі населені пункти: Каховка, Нова Каховка, Олешки, Гола Пристань. Звідти окупанти ще рік тому оголосили примусову евакуацію.

Навіть залякували людей, вивозили. Розказували про Краснодарський край, а люди опинялися далеко за Уралом, шукали шляхи, як повернутися назад. Розказували про житлові сертифікати. Навіть цілий бізнес з’явився на окупованих територіях щодо отримання та продажу цих житлових сертифікатів, – сказав він.

З’явилися перекупи житлових сертифікатів, навіть міняли свої квартири. У результаті люди, які погодились на депортацію у Росію, виявились обманутими. Тепер вивезені українці не знають, як виїхати з країни-агресорки.

«Ці розповіді стосуються і дітей, зокрема. В окупантів здебільшого на меті стоїть не просто депортувати людей, а вивезти якнайбільше дітей, а фактично вкрасти. На сьогодні повідомляється, що вже понад 100 дітей незаконно вивезли з окупованої частини Херсонщини до Росії», – зауважив депутат.

Крім того, росіяни навіть демонстративно влаштовують всиновлення викрадених українських дітей.