В останні дні російські війська активно намагаються розпочати наступ на Запорізькому напрямку. Противник продовжує обстрілювати населені пункти, що знаходяться близько до фронту. Від окупації всієї області та встановлення там окупаційної влади агресор не відмовився.

У прямому ефірі на українському телеканалі депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко висвітлив ситуацію та можливі загрози на Запорізькому напрямку. Протягом останньої доби було обстріляно приблизно 20 сіл і містечок. Сили оборони відбили 6 атак противника в районах, що розташовані на заході від Вербового, Новопрокопівки та Роботиного.

Ситуація загострюється у напрямку Василівки. Російські льотчики 6 грудня скинули авіаційну бомбу в районі села Кам’янське.

Також ворог активно намагається знищити плацдарм, який був створений під час контрнаступу в районі Вербового, Роботиного та Токмака, щоб не дати можливості переваги українській артилерії взимку, коли активність бойових дій дещо знизиться.

Окупанти активно атакують, – зауважив депутат Запорізької обласної ради.

В окремі дні відбувається від 10 до 12 атак впродовж доби. Втім, фактично це одна атака, яка просто переміщується по флангах, змінюється напрямок, застосування сил. Ворог починає тиснути, але наші захисники стримують окупантів.

Загроза повторного захоплення ворогом населеного пункту Роботине, що в Запорізькій області, залишається реальною. На думку Лишенка, ворог має достатню кількість сил та засобів для здійснення 12 атак щодня.

Якщо здійснюючи 12 атак щодня їм вдасться зробити незначний прорив, то з часом росіяни зможуть окупувати це село, тому що лінія фронту проходить поруч. Не така велика територія була відвойована, щоб стверджувати про неможливість її захоплення, – додає депутат Запорізької обласної ради.

Він вкотре наголосив, що для росіян люди – це не одиниця виміру, а ресурс, який окупанти зможуть знищувати в тому порядку та кількості, яка потрібна для виконання стратегічних завдань. Росіяни снаряди більше бережуть, ніж людей.

Додамо, росіяни по всій лініх фронту почали масово використовувати авіаційні бомби, повідомляє військовий експерт Валерій Романенко. За його словами, від 7-8 скидань на добу на початку повномасштабної війни зараз кількість зросла до ста. Про це йшлося у коментарі авіаційного експерта Валерія Романенка під час телемарафону.

«Бомби ці використовуються з літаків винищувачів-бомбардувальників Су-34 і останні російські винищувачі Су-35 також можуть нести дві таких бомби. І зараз інтенсивність бомбування наших військ значно зросла», — констатував Романенко.

За його інформацією, на окремих ділянках фронту кількість скидань сягає сотні за добу.

«Це дуже висока кількість… Наприклад, коли росіяни починали в лютому, це було 7-8 скидань, в квітні досягли 10-15, зараз 100. Тобто іде нарощення і, на жаль, війська в польових укріпленнях не захищені від цих бомб»», — повідомив експерт.

З переваг КАБів він назвав низьку ціну та високу ефективність.

«Якщо брати відношення самої зброї до кількості вибухівки, так бомби це найкраще відношення. Тобто якщо бомба важить разом з крилами… 700 кілограмів, то там 350 кілограмів вибухівки, а якщо використати ракету такої ж ваги, то там буде максимально 150 кілограмів вибухівки. Ефективно, дешево і, головне, вони бачать безкарність цього процесу», — пояснив Романенко.