Координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець наголошує, що у випадку остаточного захоплення Мар’їнки та Авдіївки, ймовірно, не станеться масштабного обвалу фронту з боку Сил оборони України. На його думку, ситуація буде розгортатись аналогічно до Бахмутського сценарію.

Крім того, за його словами, Мар’їнка в операційному відношенні не має великого стратегічного значення. Росіянам важливий сам напрямок, і тому захоплення цього міста є ключовим для загарбників.

Зазначимо, що в даний момент Мар’їнка перетворилася на руїни, і боротьба за неї триває вже протягом багатьох місяців. Навіть нещодавно російська пропаганда поспішила оголосити про успішне захоплення міста. Однак відомо, що на західній околиці все ще тримають оборону Сили оборони України.

Майор запасу Збройних Сил України Олексій Гетьман підкреслив те, що утримання руїн за будь-яку ціну не має великого стратегічного сенсу. За словами експерта, якщо прийдеться Главкому Залужному дати наказ про відступ, то принципових змін на східному фронті від Куп’янська до Вугледара не станеться.

«Оборона зміститься на захід, там багато позицій. Куди саме, вирішуватимуть штаби Східного угруповання. Але ні захоплення Авдіївки, ні захоплення Мар’їнки не означатимуть прорив лінії фронту. Можливо, буде як із Бахмутом. Окупанти його захопили, а далі все – фактично без просування вже кілька місяців», — резюмував Гетьман.

Нагадаємо, що згідно із заявою Міністерства оборони Великобританії, протягом останнього тижня російські війська поетапно продовжують просуватися через руїни Мар’їнки.

«Відновлення дій Росії в Мар’їнці є частиною осіннього наступу Росії, пріоритетом якого є розширення контролю Росії над частинами Донецької області, що залишилися. Цілком ймовірно, що це все ще одна з основних військових цілей Кремля», — зазначають Міноборони Британії.