Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква у межах робочого візиту до Данії провів зустрічі з вищим політичним керівництвом та представниками уряду країни, про це повідомляє Офіс Президента.

Під час перемовин з Прем’єр-міністром Королівства Данія Метте Фредеріксен Ігор Жовква переказав слова подяки від Президента України Володимира Зеленського за тверду підтримку нашої держави в протистоянні повномасштабній збройній агресії.

Основна увага була приділена важливості підтримки Копенгагеном надання Україні статусу країни-кандидата під час майбутнього засідання Європейської ради на рівні лідерів держав – членів ЄС.

Розраховуємо, що наступного тижня під час засідання Європейської ради в Брюсселі Королівство Данія підтримає надання нашій державі омріяного статусу кандидата на вступ до ЄС. Це рішення, на яке заслуговують громадяни України, які нині платять найвищу ціну, захищаючи європейські цінності, – наголосив Ігор Жовква.

Питання реалізації євроінтеграційної стратегії нашої держави було у фокусі зустрічі Ігоря Жовкви з головою Ради зовнішньої політики Фолькетингу (парламенту) Данії Мартіном Ліегором, членами Ради зовнішньої політики, а також парламентських комітетів з питань зовнішньої політики та з питань європейської політики.

Заступник керівника Офісу Президента висловив сподівання, що після позитивного висновку Єврокомісії у червні відповідне рішення щодо надання нашій державі статусу країни – кандидата на вступ до ЄС буде ухвалене й лідерами держав-членів.

Надання Україні статусу кандидата на вступ є лише першим кроком на шляху до повноправного членства в ЄС. Відповідно, ми розраховуємо, що лідери країн Євросоюзу ухвалять таке важливе політичне рішення, що дасть змогу зафіксувати стратегічний рух нашої держави до Європейського Союзу, – зазначив він.

Під час зустрічі з міністром оборони Данії Мортеном Бедсковом було обговорено взаємодію у військово-технічній галузі. Заступник керівника Офісу Президента висловив подяку данській стороні за важливу військову допомогу, передусім передачу ракет типу «Гарпун», та наголосив на сподіванні щодо продовження Данією відповідних зусиль з метою посилення опору російській воєнній агресії.