Українські війська вже відчувають нестачу боєприпасів на фронті через скорочення військової допомоги від Сполучених Штатів, тому вимушені скасовувати наступальні операції.

Про це інформує видання The Washington Post у своєму репортажі з фронту.

Боєць 128-ї гірсько-штурмової бригади, яка воює в Запорізькій області, заявив, що українським артилеристам дається ліміт снарядів по кожній цілі.

«Хлопці втомилися — дуже втомилися. Вони все ще вмотивовані — багато людей розуміють, що у них немає іншого вибору. Але ви не можете виграти війну лише на мотивації. У вас повинна бути якась чисельна перевага, але зі зброєю та системами озброєння стає тільки гірше і гірше. Як довго ми зможемо протриматися? Важко сказати, але це не може бути довго. Це всі розуміють», — заявив військовий.

Українській артилерист на імʼя Артем заявив, що тепер його гармата випускає по позиціях ворога 10-20 снарядів на день, тоді як раніше використовували до 90 снарядів за аналогічний період.

«Що можна зробити з 10 снарядами на день? Цього ледь вистачає, щоб реагувати на їхні наступи — мова навіть не йде про наступ на їхні позиції», – пояснює боєць.

Крім того, українські військові заявили, що у противника натомість немає проблеми з артилерійськими боєприпасами.

Варто зауважити, що розробки оборонно-промислового комплексу України — це те, що можна буде обговорювати після перемоги. Однак самих розробок багато, і значна кількість уже проходить випробування на полі бою.

Про це розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Ми бачимо результати і на морі, і на суші, і в повітрі. Повернемося до хоча б вчорашнього цікавого моменту, коли було знищено три ворожі літаки. Перед цим ми говорили про збитий російський бомбардувальник у районі о. Зміїного, що було певним попередженням для ворога про те, що ми маємо озброєння, яке не дозволить ворожій авіації наближатися до тих чи інших рубежів. Але вони не почули, і ось учора такий сюрприз”, — сказав він.

Речник зазначив, що росіяни досі активно обговорюють, якими засобами українська армія знищила їхні бомбардувальники.

“Однак відповіді немає. Версії різні. Нехай це теж буде сюрпризом. Зупинимося на тому, що це невідома для ворога зброя. І наші розробки — це те, про що ми зможемо говорити після перемоги. Що саме “Нептун”, “Стугна” та інші наші розробки стали зброєю перемоги. Самих розробок багато, і багато що перебуває на етапі випробувань уже на полі бою — це найкраще випробування”, — наголосив Братчук.

За його словами, на сьогодні існує безліч українських розробок озброєнь, і це стосується не тільки державних програм, а й також участі самоучок-конструкторів у цьому процесі.

“Якщо раніше Росія стверджувала, що у них є свої “Кулібіни”, то виявилося, що у нас їх значно більше. Нові українські військові розробки стали сюрпризом для ворога”, — акцентував Сергій Братчук.

Нагадаємо, вчора, 23 грудня, одразу три російські винищувачі-бомбардувальники Су-34 були знищені українськими військовими на Південному напрямку.

Такі літаки давно не з’являлися в статистиці втрат армії РФ. Збити їх вдалося завдяки добре спланованій операції.

“По-перше, це важливий показник з точки зору одночасного знищення такої кількості цілей. Ми можемо згадати з гідністю, що в Повітряних силах ЗСУ було встановлено поки що світовий рекорд, коли в бою було знищено одразу п’ять літальних апаратів. До цього рекорд був чотири, в ізраїльтян. Зараз знищили три. Тобто це саме по собі багато про що говорить”, — сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.