Глава Чечні, Рамзан Кадиров, розповів про атаку кадирівців на телекомунікаційну вежу в Бєлгородській області Росії. Він стверджує, що це може призвести до відключення зв’язку українських військових і зіграти на руку Росії. Про це Кадиров написав у своєму Telegram-каналі.

«Позбавили противника зв’язку, вразивши точним залпом вежу ретранслятора в Бєлгородській області», – написав він.

За його словами, ЗСУ після цього нібито втратили зв’язок і навіть можливість викликати підкріплення, а окупанти «Ахмата» начебто змогли перехопити ініціативу. Варто нагадати, що українські військові ведуть бойові дії лише на території України, звільняючи її від російських загарбників. По суті, Кадиров пішов проти Кремля і напакостив самій же РФ. 

Однак навіть попри те, що в своїх мріях Кадиров та його поплічники так би мовити досягають мінімальних успіхів на полі бою, в інформаційному просторі главу Чечню яскраво ненавидять. Поведінка правителя Чечні Рамзана Кадирова дістала російських псевдо-патріотів.

Після відверто знущальних нагороджень шістнадцятирічного сина Кадирова різними нагородами, яких він не заслужив, російські блогери стали відкрито говорити про те, що Кадиров просто знущається над Росією, створює на Кавказі культ своєї особистості, а то й взагалі у майбутньому готується відірвати весь Північний Кавказ.

Відомий російський письменник та блогер Максим Калашніков заявив, що Кадиров своїми діями підриває основи російської державності.

Російський військовослужбовець Єгор Гузенко загалом заявив, що Росія великими кроками рухається до Третьої чеченської війни.

Невдоволення росіян Кадировим зазначив у YouTube-каналі журналіст блогер Денис Казанський, який опублікував фрагменти кількох відео, на яких російська спільнота звинувачує голову Чечні.

Зауважимо, неповнолітній син глави Чечні Рамзана Кадирова Адам за місяць отримав більше нагород, ніж більшість державних службовців удостоюються за всю свою кар’єру. 

Спочатку Адаму Кадирова присвоїли звання Героя Чечні, оголосили його героєм всіх мусульман, потім йому вручили ордени «За заслуги перед Карачаєво-Черкесією», «За заслуги перед Уммою» I ступеня, «За заслуги перед Кабардино-Балкарською Республікою», «Дуслик» (другий за значимістю орден Татарстану). Разом з двома братами Адам Кадиров отримав вищий орден парламенту Чечні «Даймехкан сій».

На початку листопада стало відомо, що Адама Кадирова було призначено на посаду керівника Служби безпеки глави Чечні.

Згодом глава Чечні Рамзан Кадиров нагородив свого сина Адама орденом «За служіння релігії Іслам» І ступеня. Вже тоді росіяни обурювались і відкрито насміхалися з династії Кадирових.

Орден присвоєно за «значний особистий внесок» у справу зміцнення ісламу і захисту його цінностей, передає міністр Чеченської республіки з національної політики і зовнішніх зв’язків Ахмед Дудаєв.

Різні аналітики додають, що Кадиров готує Адама свім наступником, адже той неодноразово скаржився на своє самопочуття. Усе відбувається за лекалами того, що було, коли сам Кадиров приходив до влади після загибелі свого батька. Саме тоді, незважаючи на те, що Кадирову було недостатньо років, щоб стати очільником республіки, його було фактично призначено главою уряду і він спокійно чекав. Хоча всі розуміли, що, загалом, насправді керує республікою саме Кадиров, а не тодішній виконувач обов’язків президента.

Тож це все — підготовка до можливої передачі у спадок, але поки що явно Кадиров помирати не збирається. Це, швидше, ритуальні символічні жести, — зазначають аналітики.