Володимир Зеленський під час зустрічі з іноземними журналістами заявив, що нагнітання ситуації довкола ймовірного вторгнення призводить до економічних втрат в Україні.

Про це він заявив у розмові із президентом США Джо Байденом.

Зеленський дорікнув також західним партнерам, які останнім часом навіть відходять від дипломатичного тону, заявляючи буквально “завтра буде війна”.

“Створюють враження, що в Україні завтра війна, але це не так”, – сказав Зеленський.

Також президент зробив застереження:

“Я не кажу, що не буде ескалації. Вона була. Вона вже почалася”.

Загалом відповідь Зеленського на питання про ескалацію будується на такій моделі: спочатку йдуть компліменти на адресу “партнерів”, потім президент каже “Але” та починає перераховувати наслідки паніки від військових чуток, які поширюють США.

“Трохи незважена інформаційна політика наших партнерів”, – підбиває підсумок Зеленський.

Також Зеленський наполягає, що потрібно вже вводити санкції проти РФ. За його словами, потрібні превентивні заходи, щоби не допустити ескалацію.

Тут із ним, не секрет, традиційно не буде згоден держсекретар США Ентоні Блінкен. Він уже неодноразово говорив, що превентивні санкції не є ефективними. І стримує РФ, за оцінкою Штатів, якраз ризик запровадження санкцій.

Окрім цього Володимир Зеленський заявив на зустрічі із представниками закордонних ЗМІ, що Захід має “відкрито сказати”, чи буде Україна в НАТО. Додав, що Україна розвиватиме свою армію незалежно від того, чи стане членом Альянсу.

Щодо применшення значимості загрози задля збереження стабільної економічної ситуації президент висловився:

“Я вважаю так: спочатку – людина, потік – економіка. Я не керую країною, як у вашому фільмі “Не дивись нагору”. Ми дивимося нагору і розуміє, що відбувається, говоримо з нашими людьми. Але ми у цій ситуації вісім років. Але ми дивимося не тільки вгору, але й під ноги.Ймовірність атаки є, вона нікуди не пішла.У 2021 році вона була такою ж, у 2020 – менше, у 2019 – ще менше.Якщо зустрічі у нормандському форматі – не театр, то кроки.Потрібно дуже обережно висловлювати думку про те, що завтра буде війна.Не можна сказати, що війна буде до кінця лютого.Я ще раз кажу: вона може бути, на жаль, і ставлю крапку, але не крапку. що народ ще має працювати, виховувати дітей”.

Тобто Зеленський, по суті, визнав, що його завдання – заспокоїти народ. При цьому загрози війни він не заперечує, але ставить “крапку”.