Незаконні гроші повернуть платникам податків. Жомову яму Киви називають першим в Україні цивільним позовом на стягнення активів у дохід держави.

Про це у програмі з Оленою Трибушною “Перші особи” на 24 каналі розповів голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков. Він зазначає, що вдалось це зробити шляхом нескладної цивільної процедури.

Очільник НАЗК вважає, що поки Національне агентство надіслало до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 6 папок матеріалів за фактами необґрунтованих активів. Власне, один із них щодо Киви вже розглянули. Нардепу це явно не подобається. 

“Він погрожує, але в телеграмі”, – підкреслив Новіков.

Також Новіков наголосив, що, окрім Киви, матеріали спрямовують і за фактами незаконного збагачення інших високопосадовців. Наприклад, щодо ексвиконувача обов’язків керівника Держбюро розслідувань.

У підсумку наша система логістичного контролю зафіксувала 700 випадків незаконного збагачення та 1 500 випадків необґрунтованих активів.

Новіков пояснив, що зараз усі матеріали перебувають на перевірці аналітиків Нацагентства.

“Після цього їх спрямують до САП, НАБУ чи Нацполіції (залежить від суб’єктів, які допустили такі порушення), щоб стягнути гроші на користь платників податків”, – додав глава НАЗК.

Нагадаємо, що Кива вказав дохід в 1,2 мільйона гривень від жомової ями у декларації за 2019 рік. Яма має площу 400 квадратних метрів, її використовували для відходів із виробництва цукру. БДо того ж слідчі встановили, що проросійський політик використовував жомову яму, не бувши власником та не маючи прав на володіння нею.