Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що уряд Олафа Шольца вивчить подальші поставки ППО та зброї в Україну.

На фоні передачі систем протиповітряної оборони Patriot від США Україні в якості військової допомоги в Німеччині задумалися над тим, що ще можуть поставити нашій країні. Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що уряд Олафа Шольца вивчить подальші поставки ППО та зброї в Україну.

Уряд Німеччини перевірить, чи може він надати ще більшу підтримку ЗСУ в захисті від російських повітряних атак, пише RND.

“При доставці Patriot ми також знову подивимося, що ще ми можемо доставити, тому що ми знаємо, що ці системи протиповітряної оборони рятують життя”, — сказала Бербок під час свого виступу в Берліні.

Нагадаємо, на початку грудня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що Німеччина відмовилася передавати Україні ЗРК Patriot. Про це він написав у Twitter.

“Після розмови з Міністерством оборони Німеччини я з розчаруванням прийняв рішення відмовитися від підтримки України”, – йдеться у повідомленні.

Блащак зазначав, що розгортання систем ППО Patriot у західних регіонах України посилило б безпеку поляків та українців.

Також додамо: Після десяти місяців війни Сполучені Штати пообіцяли зробити те, про що наполегливо просила українська сторона, – передати ЗСУ зенітно-ракетні комплекси Patriot. Вашингтон вагався до останнього, проте під час візиту президента України Володимира Зеленського до США американський лідер Джо Байден анонсував майбутні постачання ЗРК, повідомляє BILD.

«Patriot, на думку військових експертів, змінить ситуацію на фронті: комплекс може вражати російські ракети і вироблені в Ірані дрони-камікадзе, за допомогою яких росія знищує енергетичну систему України», – пише видання.

У Кремлі вже відреагували на передачу озброєння ЗСУ. Прес-секретар президента росії дмитро пєсков заявив, що дії США «ведуть до загострення конфлікту і самі по собі не обіцяють Україні нічого доброго».

Особливість зенітно-ракетного комплексу Patriot:

мобільний (сама установка часто монтується на вантажівках)

може відстежувати до 50 цілей одночасно (п’ять із них можна атакувати)

стоїть на озброєнні у таких країн, як: США, Ізраїль, Польща, Німеччина, Нідерланди та Японія

Партнери США по НАТО можуть наслідувати приклад американців і також передати комплекси ЗСУ. Щоправда, поки що до кінця не зрозуміло, коли ЗРК опиняться у розпорядженні українських військових: вони спочатку мають пройти навчання в одній із третіх країн.

«Військові аналітики говорять про те, що за допомогою комплексів Patriot українська армія фактично може створити безпольотну зону над територією України, — цього країна вимагала від початку війни на дипломатичному рівні. У такому разі ВСУ зможе ефективно збивати не лише російські ракети та безпілотники, а й військові літаки та вертольоти», – йдеться у повідомленні BILD.

Але якої зброї Україні ще не вистачає для того, щоб перемогти у війні?

США після довгих переговорів передадуть Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot, які мають зупинити енергетичний терор з боку російського командування. Раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв’ю The Economist розповів, що його військам для ефективного наступу потрібно 300 бойових танків, від 600 до 700 бойових машин піхоти та 500 гаубиць.

Військовий експерт Густав Грессель:

У України поступово закінчуються ракети для радянських зенітно-ракетних систем C-300: за словами українських джерел, ці боєприпаси виробляються тільки в росії. У зв’язку із цим західні країни мають поставити свої системи протиракетної оборони, щоб компенсувати відмову від С-300. А от ракети більшої дальності — такі, як ATACMS, можуть вражати цілі на відстані 270-300 кілометрів, при цьому випускати такі ракети можна з установок HIMARS, які вже є у розпорядженні української армії. Зараз дальність дії ракет, що поставляються, не перевищує 80 кілометрів.