Екс-прем’єр-міністр, лідер “Народного фронту” Арсеній Яценюк закликав президента України Володимира Зеленського негайно звернутися до НАТО і ЄС по допомогу в гасінні пожеж.

Українці таку заяву екс-політика розцінили як піар, і порекомендували продати одну із машин кортежу для благодійності і допомоги в гасінні пожежі.

Адже як помітив фотокореспондент “Страни”, після скандальних заяв під судом, Яценюк поспішно покинув соратників у супроводі власного кортежу та охорони.

Як виявилося, Арсеній пересів з седана Mercedes на джип Toyota Sequoia. І якщо відразу після відставки у нього був кортеж з чотирьох авто, то зараз він скоротився до двох Toyota Sequoia.

Хоча і до цього у нього був дорогий і добре укомплектований кортеж: куленепробивний Mercеdes 221, Toyota Sequoia, седан Toyota Corola і мікроавтобус Mercеdes Vito. Варіації кортежу були різні і за кількістю, і за складом. Для того, щоб політик безперешкодно їздив по місту, поліцейські влаштовували йому “зелену хвилю” або вимикали світлофори. Хоча одним з гасел Яценюка за часів його опозиційної діяльності був: “Ніяких урядових кортежів!”.

Зараз же, екс – політики зазначає:

“Крім коронавірусу та економічної кризи Україну охопили пожежі. Це пряма загроза життю кожного українця”, – заявив Яценюк у відеозверненні на Facebook у суботу.

Він наголосив, що зараз українські рятувальники і Міністерство внутрішніх справ борються з тим, щоб загасити ці пожежі.

“Ймовірно, основна причина – це умисні підпали. І це треба жорстко карати”, – наголосив політик.

“Наших ресурсів недостатньо для того, щоб подолати ще одну кризу в Україні. Вважаю, що президент України має невідкладно звернутися до Генерального секретаря НАТО та наших партнерів з Альянсу, а саме до Комітету з питань планування надзвичайних ситуацій, де Україна представлена Державною службою з надзвичайних ситуацій, – щоб наші партнери надали нам невідкладну допомогу з гасіння цих пожеж”, – зазначив Яценюк.

Українці ж пишуть, що ресурси з’являться, як тільки прокуратура, ДБР, та НАБУ, добряче потрусить кишені Екс-політиків, які за час своєї бурхливої роботи встигли добряче поповнити власні бюджети, адже їм досі вистачає коштів на кортежі та охорону.

Також, видання, “Страна” поспілкувалася з екс-керівником ДСНС Сергієм Бочковським.

На цій посаді Бочковського замінив Зорян Шкіряк, з якого, власне, на його думку, і почалася катастрофа в системі.

– Причина в пожежах, які взяли в кільце Київ. Є відразу кілька джерел загоряння – зона відчуження, Житомирська, Київська області. Плюс – північно-західний вітер, який поніс весь цей зміг на столицю. Але якщо копнути глибше, це не проблема, а швидше, наслідок. За останні роки була повністю зруйнована державна система профілактики пожеж та їх ліквідації. Зараз ми пожинаємо плоди ноу-хау від Кабміну Яценюка – мораторію на перевірки і ліквідації пожежної служби. Такої розкоші собі не може дозволити жодна держава. А ми змогли. Мало того, що ліквідували стратегічні служби, так ще й скасували десятки нормативних документів, які створювалися роками. Тепер все це потрібно створювати фактично з нуля.