Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк, т.в.о. глави Служби безпеки України Іван Баканов, фахівці апарату РНБО та заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка провели зустріч із представниками Міжнародної консультативної групи (IAG), під час якої обговорили актуальні питання безпеки , зокрема реформування СБУ

Як повідомляє апарат РНБО у вівторок, учасники IAG, до якої входять представники Європейського Союзу, консультативної місії ЄС (EUAM), НАТО і посольства США в Україні, висловили підтримку позиції української влади про необхідність невідкладного реформування СБУ з дотриманням етапності цього процесу.

Секретар РНБО наголосив, що робоча група постійно працює над законопроектами, які регулюватимуть процес реформування силових органів України. “Під час наступного засідання експертної групи обговорять концепцію реформування СБУ та відповідні законодавчі напрацювання”, – сказав він.

Данилюк зазначив також, що реформування СБУ – це вимога закону України “Про національну безпеку”, основною метою якого є посилення ключових функцій Служби безпеки, зокрема контррозвідки. “Це командна робота. Ми діємо як одна команда за дорученням президента України”, – наголосив він.

В свою чергу, реформа Служби безпеки України пройде з проекцією на навчання і мотивацію співробітників, а кадровий склад буде перезавантажений.

Про це повідомив виконуючий обов’язки глави спецслужби Іван Баканов на брифінгу, раніше.

“Реформу СБУ в тому числі ми повинні почати з інвестицій в людей, їхнє навчання”, – сказав він.

Баканов пояснив, що мова також йде про підготовку фахівців з боротьби з кіберзлочинами.

“Схвалення є від президента України, відповідно, такі заходи будуть і робитися”, – резюмував він.