Збройні сили України на півдні країни рухаються повільно, але впевнено, заявила начальник об’єднаного координаційного прес-центру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

На решті території у нас просуваються наші війська спеціальним способом, повільно, але впевнено, так, як ми й казали, у рамках військової операції, зберігаючи тишу. Те, що ми звільняємо, ми спочатку закріплюємо, а потім проголошуємо, – сказала вона. під час онлайн-брифінгу.

За її словами, ворог не має успіхів у просуванні на суші, тому використовує тактику авіаційних та ракетних ударів.

Нагадаємо, що першим значним кроком до російського провалу, яким повинна завершитися війна, розв’язана Кремлем в Україні, стане повернення під контроль України міста Херсона. Таку думку висловив радник голови Офісу президента Олексій Арестович під час розмови з російським правозахисником та публіцистом Марком Фейгіним.

За його словами, коли українські збройні сили перейдуть у впевнений наступ, у російському суспільстві та серед представників влади, почнеться “зрада”. Першим кроком до провалу загарбницьких планів Кремля, стане повернення під контроль ЗСУ міста Херсона.

Те, що відбувається зараз – це розтягнута російська поразка. Після якої “спеціальна операція” розпочнеться у самій Росії, – впевнений Арестович.

На думку експерта, наводити порядок у РФ доведеться українським миротворцям.

“Не у вигляді інтервенції, а на запрошення умовного тимчасового уряду”, – зауважив він.

Окрім того, радник голови Офісу президента Олексій Арестович стверджував раніше, що малоймовірний наступ білоруської армії на Україну у прикордонній області наштовхнеться на лютий опір як ЗСУ, так і місцевих мисливців. Про це він говорив у розмові з російським правозахисником і блогером Марком Фейгіним.

Уявімо, що Лукашенко віддав наказ наступу. Люди військові мають виконувати накази. Коли армія без бойового досвіду почне наступати лісовими стежками Рівненської області, то наші розлючені вояки рватимуть їх, доки не розірвуть повністю, – запевнив Арестович.

За його словами, на білоруських солдатів обрушиться гнів усіх – як військовослужбовців ЗСУ, так і бійців та місцевих мисливців.

Це в лютому у нас ще були страхи та сумніви. Зараз сентиментів ніхто не відчуватиме, стріляючи в окупантів. Білураси це добре розуміють і нікуди не висуваються чотири місяці, – зауважив експерт.

Росіяни завдають ударів здебільшого старими радянськими ракетами, наголосив Кирило Буданов. По Україні російські окупаційні війська завдають ударів за допомогою далекої бомбардувальної авіації, заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов. Як підкреслив він в інтерв’ю РБК-Україна, росіяни завдають ударів здебільшого старими радянськими ракетами.

Тому у неї показник точності плюс-мінус кілометр – це взагалі було нормально. Вона призначена для завдання ядерних ударів, а вони стріляють звичайною боєголовкою. Ось і вся відповідь. Вони в принципі не мають тієї точності, яку хотіли б мати, — сказав. співрозмовник.

За словами начальника ГУР, йому відома інформація про кількість цих ракет, але її не слід розповсюджувати.

Чи буде ракетна загроза з нами ще довго? На жаль, вона є на даному етапі, – додав Буданов.

Нагадаємо, 1 липня російські окупанти завдали ракетного удару по селу Сергіївка у Білгород-Дністровському районі Одеської області. Три ракети потрапили до дев’ятиповерхової будівлі та бази відпочинку. Через удар зруйновано зовнішню стіну житлового будинку та перекриття з першого по дев’ятий поверх. Глава держави назвав російський ракетний удар по цивільній інфраструктурі на Одещині цілеспрямованим актом тероризму проти українського народу.