Окупанти створюють складну систему лабіринтів на другій лінії оборони на Таврійському напрямку з метою ускладнення переміщення нашої армії. Аналогічні структури, подібні до окопів і бункерів, але в меншому масштабі, також можна відзначити на Бахмутському напрямку. Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів 24 Каналу, що ворог використовує ці лабіринти для поліпшення своєї мобільності і уникнення вогню української артилерії.

Так звані «кротячі нори» з’єднані між собою і в них розташовані позиції окупантів. Російське командування зробило їх для того, щоб ворог міг пересуватися й готувати пастки для наших Сил оборони.

Проте, на думку, Олександра Мусієнка, основна небезпека все-таки йде від техніки росіян, їхньої артилерії, авіації, зокрема військових гелікоптерів та дронів.

«Зараз треба подавити їхню вогневу міць для того, щоб вони не мали чим відповідати: ні танками, ні артилерією, для того, щоб зупиняти наші контрнаступальні дії – це завдання пріоритетне. Але звісно такі лабіринти будуть впливати, зокрема й на швидкість просування наших сил.», – підкреслив керівник Центру військово-правових досліджень.

Речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун говорив про те, що окупанти, намагаючись нашкодити українській армії, підпалюють траву, тоді коли вітер дує у наш бік. 

Олександр Штупун називає це явище не масовим, бо такі дії мають і позитив, і негатив для ворога.

Росіяни таким чином самі розміновують свої мінні поля. Зараз досить суха погода, трава загорається від будь-яких обстрілів. Така практика застосовується ще з 2014 року.

Суперечливі дії росіян Мусієнко пояснив незнанням того, де стоять їхні міни.

«Вони можуть бути переконані, що ця ділянка не є замінована, або замінована менш щільно. Я майже впевнений, що точних 100% мап у них немає. Цьому навіть є візуальні підтвердження – різні фото й відео.», – зауважив керівник Центру військово-правових досліджень.

Також речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку зазначив, Збройні Сили змогли прорвати першу лінію оборони російської армії.

Штупун наголосив, що росіяни розподілили свої ресурси для трьох ліній оборони у відсотковому співвідношенні 60 на 20 і на 20. За його словами, перша з них була щільно замінована, там було багато бетонних укріплень та протитанкового озброєння, однак інші можуть теж містити багато цих елементів.

«Другу лінію також не можна скидати та казати, що вона якась не така. Тут також є укріплення досить потужні, грамотно побудовані. Але тут у нас уже з’явилася можливість маневрувати технікою та військами», – наголосив він.

Додамо, на Таврійському напрямку окупанти зосередили близько 150 тисяч солдатів. Та щодня ЗСУ роблять так, що ворог втрачає по 2 – 3 роти особового складу.

При втраті позицій на одному із напрямків окупанти зазнають поразки, тому змушують наших воїнів маневрувати силами та засобами. Про це українському телекану розповів полковник СБУ, народний депутат, секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко.

Окупанти стягують на Таврійський напрямок 150 тисяч військових. Однак успішне просування українських бійців на Херсонському та Запорізькому напрямках триває.

Ми проводимо активні дії на Запорізькому та Херсонському напрямках. На Херсонському – більш стабільна ситуація, всі працюють від оборони, тому що є річка Дніпро. Там ми маємо деякий успіх, – сказав полковник СБУ.