Петро Олексійович Порошенко, який, нібито, зліг у лікарню з COVID-19, паралельно примудряється звідти роздавати поради президенту по всій зовнішньополітичній службі шляхом написання статей для Української правди.

Екс-президент дивним чином розмірковує про кризу довіри до України на Заході, ніби-то Європи втомилася від постійної брехні, корупції, імітації реформ і банального розкрадання кредитів – це не його пряма “заслуга”.

Про це пише телеграм канал “Весті.Юа”. Надалі подаємо в оригіналі.

Порошенко, при якому десятки журналістів опинилися у в’язниці або СІЗО за надуманими звинуваченнями, при якому опозиційні телеканали піддавалися обстрілу, погромам і цілеспрямованим підпалам, при якому інакомислячих посеред Києва вбивали радикали, при якому направо і наліво по штучним приводам відбиралися ліцензії у нелояльних ЗМІ – цей самий Петро Олексійович раптом перейнявся тим, що при Зеленський, цитуємо: “збільшується тиск на ЗМІ”.

Подібним нудотним лицемірством, абсолютно типовим для Порошенка, просякнута вся стаття, яка в іншому абсолютно непримітна і за змістом просто повторює традиційні “порохоботські методички”.

Петро Олексійович, ви там вже визначтеся, ви хворієте чи ні? Дотримуйтесь постільного режиму і рекомендації лікарів, не перенапружуйтеся, пишучи статті для Української правди, бережіть здоров’я (знадобиться для судових процесів) і, головне, глибше дихаєте. А то COVID-19 штука підступна – особливо з вашим віком, букетом хвороб і іншими показниками …, – пише канал.

Коротко, щоб Ви розуміли про що мова.

Порошенко напередодні дав Зеленському ніби-то поради перед самітом “Україна-ЄС”

Перед українською командою, яка вирушає до Брюсселя на саміт “Україна-ЄС”, стоять дуже непрості завдання, бо окрім світової пандемії та економічних негараздів виникла криза довіри до українського керівництва з боку міжнародних партнерів.

Він радить Зеленському пам’ятати, де справжні друзі України, а де вороги.

“Конче важливим є у Брюсселі зробити все для зміцнення довіри з лідерами ЄС. ЄС не “зовнішній управитель”, а наш майбутній дім. ЄС це дійсно не банкомат, а принципи”, – наголошує Порошенко.

Як відомо, після кількох перенесень, 22-й саміт Україна-ЄС нарешті пройде у вівторок, 6 жовтня, у Брюсселі. Зазвичай зустрічі президента України з главою Європейської Ради та головою Єврокомісії відбуваються щоліта, утім, цього року пандемія коронавірусу змінила плани. Саміти Україна-ЄС є головною подією у відносинах та слугують дороговказом на наступний рік співпраці.

У Брюсселі Київ немало хвалять за результати реформ. Але і бачать ризик відкочування назад у ключових сферах. За даними джерел DW у структурах ЄС, лідери ЄС планують на саміті вказати президенту України Володимиру Зеленському передусім на дві сфери, де Україні слід докласти більше зусиль. Це боротьба з корупцією та судова реформа.