Посол України у Британії Вадим Пристайко поділився з українськими громадянами приємною новиною — він офіційно повідомив, що Україна і Велика Британія підпишуть нову угоду про стратегічні відносини під час візиту президента Володимира Зеленського до Лондона 7-8 жовтня. За його словами, це фактично угода про постійну політичну взаємодію і торгівлю. Варто звернути увагу на те, що ця угода приблизно така ж, яка була підписана раніше з Європейським союзом.

Про це відомо з інтерв’ю українського дипломата “Голосу Америки”.

“Величезний документ. Багато сотень сторінок. Думаю, публіка буде здивована, коли документ буде підписуватися лідерами, на столі ви побачите великий cтос паперів. Ця угода встановить стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією. Це фактично угода про постійну політичну взаємодію і торгівлю. Ця угода приблизно така ж, як ми підписували асоціативну угоду з Європейським союзом”, — пояснив український дипломат.

За його словами, проблемним залишається питання британських віз для українських громадян, однак влада Британії це чудово розуміє — саме тому найближчим часом міністри закордонних справ повинні обговорити це питання більш детально.

“Квоти окремо, торгівля окремо, високий політичний рівень співробітництва також чудовий фон для міграційної частини. Процес чутливий для внутрішньої політики як України, так і Британії. Але щонайменше ми можемо говорити про спрощення тих процедур, які найбільше дошкуляють українцям”, — наголосив Вадим Пристайко.

Нещодавно також українські ЗМІ повідомляли про те, що під час візиту українського лідера Володимира Зеленського до Британії підпишуть меморандум про побудову в Україні ракетних катерів. Що важливо розуміти, кораблів такого типу в нашій країні наразі взагалі немає, хоча вони є ключовою ланкою, що здатна забезпечити опір ймовірному нападу агресора з моря.