Володимир Зеленський відвідав Данію, де провів переговори, щодо надання довгоочікуваних винищувачів для України.

Результатами від поділився у своєму телеграм-каналі.

Президент зазначив, що це були дуже конкретні, змістовні, сильні переговори з Метте Фредеріксен.

«Наші пілоти та інженери вже розпочали навчання в Данії. 19 літаків F-16 будуть надані нашій державі Данією. Працюємо над швидкістю підготовки. Окремо обговорили сьогодні й можливість розширення тренувальних місій. Алгоритм зрозумілий. Наша коаліція F-16 доводить свою ефективність. Дякую тобі, Даніє!» — написав президент.

Вперше новина про надання нам винищувачів стала відома зі спільної пресконференції президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністерки Данії Метте Фредеріксен.

За словами Фредеріксен, Копенгаґен усвідомлює, що для захисту не тільки своїх територій, а й усього світу, ЗСУ потрібна зброя. Через це й було ухвалено рішення про передачу літаків.

Від самого початку війни Данія стояла на боці України. Ми знаємо, що ваша свобода – це наша свобода. Ми також знаємо, що вам треба ще (зброї – ред.). І саме тому ми сьогодні оголошуємо, що надамо 19 винищувачів F-16 Україні.

Окрім того, прем’єр-міністерка сказала, що також Нідерланди оголосили про передачу нашій державі винищувачів: «Разом із Нідерландами ми – перша країна, яка зробила це серйозне, стійке зобов’язання надати винищувачі», – сказала Фредеріксен, зазначивши, сподівається на відповідні кроки з боку інших партнерів.

Дану подію прокоментував і голова Офісу Президента.

В своєму телеграм каналі він написав наступне:

«Разом з Президентом та командою продовжуємо важливі переговори з прем‘єр-міністром Данії Метте Фредеріксен та її командою, що стосуються оборони України.»

Також він підтвердив, що є домовленості щодо навчання наших пілотів на F-16, а також про передачу Данією 19 літаків Україні після його завершення.