Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк переконаний, що зараз немає ніякого сенсу ні в переговорах, ні в зустрічі глави держави Володимира Зеленського з лідером країни-агресора Володимиром Путіним,  про це сказав Подоляк для УП.

“Якщо коротко, жодних сенсів і в переговорному процесі як такому, і в особистій зустрічі президентів поки що абсолютно немає. По-перше, РФ все ще вважає, що в неї є достатньо ресурсів, аби зафіксувати якісь результати. По-друге, будь-яка зустріч сьогодні – це виключно гра в традиційну російську історію: фіксуємо статус-кво, танцюємо “брехливі мінські танці”, починаємо новий етап ескалації. Оперативна пауза і на більше. І по-третє, Росія має відповісти за масштабні злочини і не сховатись за безкарністю. Тому війна має дійти до єдино можливого фіналу. Ніяк інакше. Тому, зрозуміло, що саме зараз на порядку денному теми про двосторонню зустріч немає. Мало того, нас взагалі не цікавлять зустрічі заради зустрічей чи той же банальний російський переговорний “сценарій”. Нас цікавить звільнення окупованих територій, суттєві тактичні поразки РФ, обов’язкові масштабні юридичні процеси. Все інше — похідне від цього”, – сказав він.

Проте Подоляк наголосив, що зустріч президентів можлива, якщо їй передуватиме повний вивід російських військ, а предметом розмови буде “обговорення післявоєнного життя, включно з обсягами репарацій, компенсацій збитків та видачею злочинців”.

Раніше Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, заявив, що Росія використала переговори як димову завісу для підготовки до свого вторгнення. Він не відповів на питання про суть переговорів і не підтвердив, що було досягнуто попередньої домовленості.

“Сьогодні ми чітко розуміємо, що російська сторона ніколи не була зацікавлена ​​в мирному врегулюванні”, — сказав Подоляк.

Зазначимо, що Росія зазнає дедалі більших поразок та все більше принижень як на полі бою в Україні, так і на дипломатичному фронті, вважає міжнародний оглядач Іван Яковина. В ефірі Радіо НВ він докладно пояснив, як зляться ватники через візит президента України Володимира Зеленського до звільненого Ізюма і чому диктатор Володимир Путін може піти на поступки заради перемир’я з Україною.

Медуза повідомляє, що члени Ради безпеки РФ стали дуже обережно радити Путіну промацати ґрунт і дізнатися, чи готові українці до відновлення мирних переговорів, а також дізнатися, чого саме хоче українська сторона у разі поновлення таких переговорів.

Віце-прем’єр — міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина відкритим текстом сказала, що Росія різними офіційними та неофіційними каналами просить в України переговорів, проте Україна від них поки що утримується, не хоче їх проводити. Треба сказати, що одразу кілька людей в Офісі президента сказали, що ведення переговорів з Росією не є її прерогативою, але жорсткого спростування інформації я не почув. Можна зробити висновок, що Росія підкочувала до української сторони щодо того, аби з’ясувати, наскільки українці готові до такого діалогу, говорить експерт.

Чому росіянам це потрібно? Бо у Кремлі на тлі поразок, відсутності нормального політичного процесу назріває паніка. Там — і в Кремлі, і в Міноборони, і в Росгвардії — починають розуміти, що доброго виходу з ситуації, яка складається в Україні, просто немає — або застосовувати ядерну зброю з абсолютно непередбачуваними наслідками, або відступати, бігти. Тому що сил на те, щоби здійснити перелом у цій війні звичайними озброєннями, у Росії просто не залишається. Потрібно застосовувати екстраординарні методи, а можливості зараз дуже обмежені.