Відомо, що окупанти планували 11 вересня провести “референдум” на Херсонщині, щоб забрати область до складу росії. Проте ЗСУ зламали плани загарбників та намагатимуться до цього часу деокупувати Херсон. Про це в одному з ефірів розповів депутат Херсонської облради, військовий ТрО Сергій Хлань. Він вважає, що вже у вересні українська армія зможе зайти в Херсон.

За його словами, все до цього і йде. Хлань зауважив, що ті події на фронті, які відбуваються останніми тижнями, свідчать про те, що підготовка до деокупації вже почалася. Крім того, депутат запевняє, що намагання окупантів проводити “референдум” в Херсоні будуть зруйновані нашими ЗСУ.

Сьогодні можна вже впевнено казати, що “референдум” 11 вересня не відбудеться. Ми чекаємо, що в найближчі тиждень – два окупанти заявлять про перенесення “референдуму”, – заявив Хлань.

На його думку, це росіяни зроблять через банальну причину – вони провалили підготовку до “референдуму”.

“За останній місяць, коли наші ЗСУ почали точно влучати в склади, а почалося все зі знищення казарм і командування росгвардійців, в окупантів виникла паніка. Десь три тижні вони просто не могли зібратися. Цей місяць був втрачений”, – пояснив Хлань.

Депутат вкотре наголосив, що саме ЗСУ зруйнували плани загарбників, а херсонці допомогли у цьому.

Це вже буде третє перенесення дати “референдуму”, бо по-перше, окупанти не зможуть його провести організаційно, а по-друге, настрої херсонців за цей місяць кардинально змінилися – якщо раніше був розпач, то зараз всі розуміють, що Херсонщина буде звільнена і це вже питання місяця-два, – відповів Хлань.

До того ж, він зазначив, що партизанський рух в окупованій Херсонщині поширює тиск на паспортизацію окупантів.

“Вони розповсюджують по всій області інформацію про те, що коли українець бере російський паспорт, він стає людиною третього сорту та одразу може бути мобілізований, як це було на Донбасі”, – розповів депутат.

Хлань вважає, що це все в комплексі робить неможливим проведення “референдуму”, адже суспільний настрій в Херсоні такий, що дає окупантам зрозуміти, щоб вони йшли на російським кораблем.

До всього Хлань також розповів про те, що російські окупанти справді перекинули велику кількість батальйонно-тактичних груп на правий берег, ближче до лінії фронту. Але у цих всіх вояків є проблеми із постачанням зброї та техніки, адже така техніка не зможе проїхати через поруйнований міст Каховської ГЕС.

Він також зазначив, що разом із тим, ЗСУ вже остаточно відсікли постачання зброї і продовольства.

Останнє влучання по мосту Каховської ГЕС, якраз і стало тим фактором, який унеможливив постачання важкої зброї та техніки. Ми бачимо, що легкий транспорт там проїхати може, але постачання важкої техніки та озброєння сьогодні неможливе, – каже Сергій Хлань.

За його словами, всі ці батальйоно-тактичні групи на лінії фронту без підкріплення і без можливості доставки продовольства.

ЗСУ дуже потужно працює авіацією саме по правому берегу, адже вдалось знищити систему ППО, яка була на правому березі, резюмує Хлань.

Що відомо про точний удар ЗСУ по мосту до Каховської ГЕС

Українські захисники завдали удару по мосту в районі Каховської гідроелектростанції. Наші бійці запевнили, що удар був точним та акуратним.

Раніше військові оперативного командування “Південь” підтвердили удари по цьому мосту, заявивши, що ЗСУ утримують вогневий контроль над транспортно-логістичними шляхами на тимчасово окупованих частинах Херсонської області.

Військові стверджують, що ракетний удар зробив міст “непридатним для використання”. Ймовірно, йдеться про важку техніку.