З новим командуванням ЗСУ готуються завдати фатального удару РФ. Президент Зеленський особисто заявив про підготовку до нового контрнаступу, а українські військові зробили висновки після контрнаступу у 2023 році. Подальші наступальні операції будуть виконані в іншому форматі. Вже є певні ознаки щодо цього.
Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.
Він підкреслив, що зараз в українських захисників з’являються нові типи озброєння, збільшується номенклатура.
«Висновки зроблені абсолютно. Наступний наступ буде в іншому форматі. І перші ознаки ми навіть вже бачимо», – зауважив він.
Іван Тимочко зазначив, що для ЗСУ дуже важливо мати винищувачі F-16. Насамперед завдання цих літаків не стільки вести повітряні бої, як управляти боєм, злагоджувати взаємодію систем протиповітряної оборони, наземних Сил оборони, прикривати наземні об’єкти чи війська.
«Вести повітряні бої вони можуть. У них радари кращі порівняно з радянськими, російськими, але це не основна їхня функція. Це дуже правильно насправді. Це означає, що такі літаки в рази ефективніші, принаймні мають своє обладнання, яке технічно переважає російське», – пояснив він.
В той же час, існує думка, що наступальні можливості України у 2024 році можуть обмежитися лише тактичними досягненнями. Пов’язано це з контрнаступом ЗСУ, який нібито не вдався.
Про це заявив генерал-лейтенант армії США у відставці та колишній постійний представник США при НАТО Дуглас Лют.
За його словами, минулорічний наступальний потенціал українських захисників був нібито ситуативним і мав фрагментарний підхід. Він не може назвати це повноцінною загальновійськовою операцією, адже все було «зібрано на ходу всього за кілька тижнів навчання».
«Отже, що ми дізналися, я думаю, внаслідок контрнаступу минулого року — це те, що ви не можете зробити це швидко і дешево. Тому я сподіваюся, що ми засвоїли цей урок», — заявив Дуглас Лют.
Є кілька аспектів, завдяки яким цього року Україна може опинитися в кращому становищі, продовжує генерал. Насамперед, на його думку, ЗСУ мають утримати лінію оборони. Також залишається сподіватися на те, що США все ж таки виділять допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів, які будуть витрачені на створення наступального потенціалу в майбутньому, а також на системи великої дальності для завдавання ударів по противнику. Цього року особливих успіхів він не чекає.
«Я думаю, що наступальні можливості України обмежуються тільки тактичними досягненнями. Це відносно незначний приріст відвойованих територій цього року. І це частково через дуже високу ціну, яку Україна заплатила за торішній контрнаступ. Крім того, російську оборону нелегко пробити. Це вимагає цілеспрямованої побудови загальновійськового з’єднання, як я вже описав. Водночас я не вірю, що росіяни володіють значним наступальним потенціалом», — підсумував Дуглас Лют.
Додамо, нещодавно очільник ГУР МО Кирило Буданов заявив, що на початку весни наступ російських окупаційних військ вичерпається, і може початися наступ Збройних сил України.
Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник прокоментував цю заяву, пояснивши, яка зараз ситуація у росіян із технікою та людським ресурсом, та назвав важливі умови українського наступу.
За словами експерта, що стосується видихання противника в частині техніки – це дійсно так, у російських окупантів усе менше і менше нормальної техніки, котра може забезпечувати повноцінний бій.
«Але в частині людського потенціалу, то, на жаль, у них мобілізаційний ресурс доволі великий. Вони офіційно декларують його від півтора до трьох мільйонів людей, а є фахівці, котрі вважають, що є всіх 7 млн», – наголосив Петро Черник.
Експерт відзначив, що Україна дійсно може організувати контрнаступальні дії, але якщо нам буде надана достатньо велика кількість найрізноманітнішого якісного озброєння.
«В першу чергу велика кількість ракет ATACMS, нарешті запрацює авіація, і дійсно ми ще сильніше посилимо свій бронекулак, ніж він є на цю хвилину, то це не виглядає фантастикою. Щонайменше продовжувати рубати плацдарм у лінії суровікіна і ставити собі стратегічну мету вийти на Північне Поазов’я у циклі сухої погоди – це завдання залишається незмінним з минулого року», – додав Петро Черник.