Україна за нового президента Володимира Зеленського не збирається відмовлятися від розвитку ракетних програм.

Про це в коментарі "Апостроф" повідомив глава Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк.

За його словами, за останні роки Україна досягла прогресу в цій сфері.

"Розвиток ракетних програм зі створення комплексів" Нептун "і" Вільха "це один з наших головних пріоритетів. Це сфера в якій ми досягли прогресу, тому звичайно буде продовження", – сказав Данилюк.

Як відомо, ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун" пройшов вогневі випробування на одному з військових полігонів Одеської області.

В свою чергу, Сьогодні, 30 травня, міністр оборони України Степан Полторак перевірив хід створення Військового ліцею Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у м. Червоноград.

Про це у Фейсбуці повідомив начальник Академії сухопутних військ Павло Ткачук.

Разом із заступником голови Львівської обласної державної адміністрації – керівником апарату Маріанною Вільшинською, міським головою міста Червоноград Андрієм Залівським, головою державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенантом Миколою Мальковим оглянули приміщення, в яких здійснюється реконструкція під потреби навчання та проживання майбутніх вихованців ліцею.

“Щиро вдячний Міністерству оборони України за постійну увагу і вагому підтримку заходів з розбудови Збройних Сил України, виховання нових поколінь захисників Вітчизни.

Створення військового ліцею у м. Червоноград – без перебільшення завдання державної ваги, і я переконаний, колектив Академії його виконає з притаманною нам високою якістю”, – написав Ткачук.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в Україні почнуться випробування оперативно-тактичного ракетного комплексу "Грим-2" для ЗСУ та Саудівської Аравії.

Окрім того, українські військовослужбовці провели випробування модернізованих ракетних установок в Одеській області. Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України.

23 травня під Одесою військові випробували і перевірили ракети Вільха М і Вільха Р. Брав участь в бойових навчаннях міністр оборони Степан Полторак.

"Зараз ми завершили етап випробування ракет" Вільха М "і" Вільха Р ". Я хотів би відзначити, що випробування проводилися на різних дистанціях і при стрільбі ми перевіряли різні параметри ракети", – зазначив Степан Полторак.

Також він повідомив, що випробування пройшли успішно.

З серпня по жовтень ЗСУ продовжить ракетні випробування, що далі поставити нову зброю на баланс української армії.

"Це ефективна зброя, яка сьогодні нам дуже потрібна", – додав глава оборонного відомства.