Телеграм канал Легітимний пише з посиланням не своє джерело, що завдання Порошенко змусити Зеленського піти з поста Президента, а також розпустити парламент, тим самим перезавантажити повністю всю політику в країні.

Цю ідею він виношує з «фатального» для себе 2019 року. Тоді Петро Олексійович реально боявся, що втратить все і сяде, зараз він знає, що купив усіх і за допомогою інтриг всередині СН він втілює свій план. Перший і другий етап він уже реалізував, а третій в процесі.

Перший етап – він не «сів у в’язницю» і навіть не емігрував, бізнес схеми його працюють, уже багато у владі їм куплені.
Другий етап – це створення з себе образу головного опозиціонера, і першого серед всіх «майданівських» сил в Україні.
Третій етап – максимальна розкрутка проросійського кандидата (Юрія Бойко – ОТЗЖ) за допомогою рейтингових агентств, щоб показати, що «російська загроза» ось уже близько, а значить всім необхідно об’єднаються навколо «Петро – гетьмана».

В свою чергу, телеграм канал Клименко тайм, пише:

Поки Порошенко в черговий раз розповідає казки про те, що на нього завели справу за створення “ПЦУ” (насправді це не так, але як мінімум за порушення Конституції – вартувало) – в ДБР знову заявили, що не розслідують надання українській церкві Томосу.

Глава ДБР Олександр Соколов відокремлює епізоди з “розпалюванням міжрелігійної ворожнечі” від церковної приналежності:

“Згідно з Конституцією, держава відокремлена від церкви і не повинна втручатися в питання реалізації громадянами свого права на свободу віросповідання.

У зв’язку з цим, будь-які питання, пов’язані з добровільним створенням або об’єднанням релігійних громад, не належать до сфери повноважень правоохоронних органів. У площині функцій правоохоронців те, що стосується виключно власності або насильства, на що ми реагуємо незалежно від релігійної приналежності “.

Ми ж нагадаємо, пишуть журналісти Клименка, що спільно з колегами-правозахисниками в 2019-му році активно моніторили те що відбувається в українському православ’ї, саме в той період, коли Порошенко отримав Томос від Варфоломія. Спільними зусиллями нами було зафіксовано цілу низку порушень прав віруючих, в більшості випадків, це були захоплення храмів канонічної Української православної церкви прихильниками “ПЦУ”. В основному подібні злочини на Західній Україні проходили цілком безкарно, а учасники тих подій досі гуляють на волі.

Також не зайвим буде згадати, як на священиків Української православної церкви відкрито тиснули з СБУ, викликаючи їх на допити. Грицак, в який в той час очолював СБУ, чітко брав під козирок всі накази Порошенко. Цей – в тому числі.

Так що судити Порошенко по епізоду “ПЦУ” потрібно. Але не за те, що “приніс в Україну томос”. А за те, який “бєспрєдєл” він творив в релігійній сфері життя країни, скільки законів порушив і скільки людей зіштовхнув лобами.