Окупаційна влада у Херсоні має провали, адже вона не змогла зломити мешканців та побороти їх любов до України.

Про це йдеться на фейсбуці Юрія Соболевського.

Такі невдачі зрадників підірвали до них довіру російських окупантів. Адже планувалося, що вони стануть “обласною владою” та організують нове життя у форматі російського світу. Проте нічого не вдалося. Про це розповів перший заступник голови облради, керівник виконавчого апарату Херсонської ОВА Юрій Соболевський.

За його словами, зараз ми спостерігаємо процес фізичного заміщення окупаційної влади та відкрите зміщення центрів прийняття рішень у Херсонській області. Фейкову обласну адміністрацію “підсилюють” зовнішніми кадрами з так званої “ЛДНР”, а офіс партії “Єдина Росія” взагалі починає жити самостійним життям, – повідомив Юрій Соболевський.

Він пояснив, що російська партія переходить від “гуманітарної допомоги” до таких направлень, як:

  • Організації зустрічей офіційних візитів посадових осіб та депутатів Росії.
  • Організація масових заходів, проте це поки що на 30 – 40 людей.
  • Формування політики в області.

“Причому роблять це не особливо зважаючи на позицію обласної адміністрації. Павуки у банці вже почали кусати одне одного. Херсонцям від цих пертурбацій краще не стане, аби не гірше, хоча особливо вже й нікуди”, – додав Юрій Соболевський.

Він додав, що розуміння нежиттєздатності всієї цієї системи з’являється вже й у тих, хто поспішив зрадити свій народ та свою країну. Багато хто з них починає намагатися знайти вихід із цієї ситуації, насамперед з метою уникнути кримінальної відповідальності після звільнення області.

“Друзі, Херсонщину ніхто не покине! Ми звільнимо і повернемо кожну нашу людину і всю нашу територію”, – акцентував Соболевський.

Зазначимо, що окупаційна “влада” в Херсоні хоче встановити в місті пам’ятник цариці Катерині II. Тамтешні гауляйтери вже звернулися по допомогу в Москву. Окрім цього, у Херсонській ОВА розповіли, кого вважають ймовірним винуватцем швидкої окупації області. Цього підозрюваного правоохоронці звинувачують у здачі координат мінних полів та координації авіації ворога.

Мовиться про помічника начальника управління СБУ Херсона, якого вже затримали. Це журналістам повідомив голова обласної адміністрації Олександр Самойленко. Розмову з ним оприлюднили 17 червня. Посадовець підкреслив, що не може давати конкретні коментарі щодо цього. Проте закликав не вірити розповідям, що нібито мінні поля не спрацювали чи були розміновані, бо це не відповідає дійсності. На його думу, ворог чітко знав, яка саме територія є замінованою, та рухався лише дорогами.

Самойленко сказав, що це відомо й правоохоронним органам. У здачі сітки полів підозрюють начальника Антитерористичного центру Херсонщини Ігоря Садохіна, який і був замісником керівника СБУ області.

“Вважається, що саме він видав ворогу сітку мінних полів і координував дії російської авіації, коли супроводжував колону херсонського СБУ в евакуацію, “– сказав керівник ОВА.

Відтак, очевидно, що російські загарбники продовжують чинити свавілля в окупованому Херсоні. Зокрема, вони шукають покинуті квартири, щоб незаконно заселяти туди співробітників російської ФСБ. Збройні Сили України поступово відвойовують тимчасово окуповані території Запорізької та Херсонської областей. Однак наразі там ще немає масштабного контрнаступу. Все через одну логічну причину.