За словами командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського, у районі Бахмута ворог перейшов від оборони до активних дій. Та деякі бойові дії періодичні.
Про це одному з українських ЗМІ заявив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, зауваживши, що у росіян немає ані сил, ані засобів для наступу. Зазначимо, що, за словами Сирського, окупанти суттєво посилили своє військове угруповання поблизу Бахмута.
«Є період накопичення, є період виконання атак. Згодом – період оборони», – наголосив Світан.
Нині українська армія після виконання атак на певних позиціях переходить у режим накопичення та утримання рубежів. Поки ЗСУ переформатовуються та намагаються закопатися, у цей момент окупанти намагаються контратакувати. Ворог йде в атаку, аби вибити з цих позицій українських захисників.
“Це тактична дія. По декілька тижнів буває. У залежності від масштабності завдань, які виконують. У Бахмуті нині такий період. Росіяни намагаються відновити раніше втрачені позиції”,– додав військовий експерт.
Це, за словами полковника запасу ЗСУ, відбувається в районі Берхівки – на півночі Бахмута. Там ворог намагається витиснути наші війська. А також – південніше від міста – в районі Кліщіївки та Андріївки.
«Ми їх викинули за залізничну дорогу. Саме зі східної частини залізничної дороги створюємо плацдарми – такий рубіж оборони. От вони намагаються нас вибити з цих плацдармів, які ми останнім часом зайняли», – зазначив льотчик-інструктор.
Світан вважає, що загарбники намагатимуться контратакувати приблизно тиждень. Згодом у них настане період підготовки, поповнення запасів і, ймовірно, ротації. Тоді рухатимуться ЗСУ.
В той же час змінилася ситуація і на інших ділянках фронту. Так за даними аналітиків, у контратак ЗСУ можуть бути обмежені успіхи в районі Куп’янськ–Сватове–Кремінна. Можливо, вдалося повернути деякі позиції в районі Райгородки, що за 12 км від Сватового.
Напередодні, 30 жовтня, окупаційні війська продовжували наступальні дії в районі Куп’янська, Сватового, Кремінної — і домоглися певного просування, що підтверджується геолокованими кадрами. Про це повідомляє «Інститут вивчення війни» у зведенні від 30 жовтня.
На опублікованих кадрах видно, що російські війська незначно просунулися в напрямку Торського (8 км від Кремінної).
Генштаб ЗСУ повідомив про безуспішні наземні атаки ЗС РФ на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (7 км від Куп’янська), Іванівки (20 км) і Терн (15 км від Кремінної).
В українській прикордонно-десантній бригаді «Сталевий кордон» пояснили, що найактивніша частина Куп’янського фронту проходить у районі Синьківки та Іванівки, водночас для атак на Куп’янськ російські війська залучають групи по 10–30 осіб.
З боку росіян тривають спроби зайняти лівий берег річки Оскіл.
За твердженнями російських джерел, просування, зокрема підрозділів ПДВ, спостерігалося в напрямку Куп’янська і в районі Кремінної.
Аналітики також посилаються на голову Чечні Рамзана Кадирова, який опублікував кадри, на яких група чеченського спецпідрозділу «Амура» нібито завдає ударів по українських позиціях у Серебрянському лісництві, недалеко від Кремінної.
Джерела з РФ також повідомили, що 30 жовтня ЗСУ провели контратаки в напрямку Куп’янськ–Сватове–Кремінна, водночас домоглися обмежених успіхів. Ще один провоєнний російський блогер заявив, що Сили оборони України контратакували й повернули деякі позиції в районі Райгородки (12 км від Сватового).
У ранковому зведенні Генштабу ЗСУ йдеться про те, що супротивник перешкоджає поповненню резервів ЗСУ на Сіверському та Слобожанському напрямках. Військова присутність зберігається в прикордонних районах, ведеться активна диверсійна діяльність. Ущільнюються мінні поля вздовж кордону в Бєлгородській області.
«У зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання «Хортиця» на Куп’янському напрямку ворог вів марні штурмові дії в районі населеного пункту Синьківка, де наші захисники відбили дві атаки противника», — зазначається в повідомленні.