Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан відомий своєю проросійською позицією, але цього разу він перейшов всі межі.

Орбан провів зустріч із журналістами, під час якої зробив низку заяв щодо теперішнього і майбутнього війни Росії проти України. Зокрема, він назвав Україну «нічийною землею».

Нотатки з зустрічі оприлюднив старший редактор видання The American Conservative Род Дрегер.

Як пише журналіст, Орбан вважає, що Путін не допустить своєї поразки в Україні, і Захід повинен це розуміти. На думку угорського преʼмєра, Росія не допустить і присутності НАТО в Україні. Однак час, коли росіяни могли б завоювати Україну, або встановити «дружній» режим, уже минув, зазначив політик.

Він переконаний, що мета Росії – зробити Україну некерованою руїною, щоб Захід «не міг претендувати на це як на нагороду». За словами Орбана, Москва вже досягла успіху в цьому, адже тепер Україна, як і Афганістан, є нібито «нічийною землею».

Також він сказав, що західні країни не розуміють, що час зараз на боці Росії, адже вона може мобілізувати величезну армію, а в Україні «вже закінчуються війська». Премʼєр вважає, що Захід перебуває «у великій, великій біді». А якщо можливий наступ Росії навесні виявиться успішним, то перед країнами НАТО постане питання про відправку військових в Україну, що призведе до поширення війни і спустошення європейських країн унаслідок цього. Сам угорський премʼєр виступає проти такого розвитку подій.

Орбан зазначив, що Захід нібито «веде війну з Росією» і надсилає все більше зброї, наближаючись до реального втручання військ.

На питання про можливість перетворення поточної війни на ядерну Орбан допустив використання російської тактичної атомної зброї на полі бою. Однак він думає, що якщо українці із західною зброєю перетнуть кордон Росії «майбутнє буде настільки яскравим, що Заходу доведеться надягнути сонцезахисні окуляри».

Він погодився з тим, що досі росіяни показували жалюгідні результати на полі бою, але в довгостроковій перспективі він не бачить Захід на стороні переможців.

«Я лідер країни, яка стоїть на правильному боці історії», — сказав про себе премʼєр Угорщини.

Орбан давно очікував перемоги Росії, заявивши в липні, що «українці ніколи не виграють війну проти Росії». Однак, ЗСУ показали інший результат. Боротьба триває, і триватиме до перемоги України на всіх фронтах.