Верховний суд України відмовився відкривати провадження у справі щодо законності призначення Андрія Богдана очільником Адміністрації президента.

Про це повідомляє Верховний суд на своїй сторінці у Facebook.

“Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі, мотивуючи тим, що право на оскарження індивідуального акта суб’єкта владних повноважень надано особі, щодо якої цей акт прийнятий або прав, свобод та інтересів якої він безпосередньо стосується. Оскільки позивач не є учасником (суб’єктом) правовідносин з призначення А. Богдана Главою Адміністрації Президента України, то такий Указ не породжує для позивача права на захист, тобто права на звернення із цим адміністративним позовом”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що стаття 55 Конституції України передбачає право на судовий захист, однак лише тоді, коли правопорушення “має бути реальним, стосуватися індивідуально виражених прав або інтересів особи, яка стверджує про їх порушення”.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 21 травня призначив главою Адміністрації президента свого радника з юридичних питань, юриста партії “Слуга народу” та одного із членів передвиборчого штабу Зеленського