Біля Авдіївки в Донецькій області наразі тривають інтенсивні бої, і ситуація в цьому населеному пункті є дуже напруженою. Окупаційні війська атакують позиції ЗСУ, використовуючи значні сили піхоти.

Як повідомили аналітики групи DeepState у своєму звіті на YouTube, ворожі сили намагаються отримати контроль над Степовим. Протягом останньої доби сіра зона трошки розширилася, проте російським військам не вдалося закріпити свої позиції, оскільки їх було розбито артилерією наших захисників.

«Ворог намагається лізти до села будь-яким способом. Він ховається від ураження артилерії, FPV-дронів у залишках будинків, шукає підбиту техніку… вириває нори. Там територія всіяна трупами», — сказав аналітик Роман Погорілий.

Також противник намагається протиснутися й зайти на територію Авдіївського коксохімічного заводу. Однак тут ЗСУ також не дають окупантам закріпитися. У зв’язку з цим окупаційні війська почали використовувати нову тактику. Вони підвозять техніку, щоб обстріляти будівлі заводу. Йдеться про танки, міномети та інше озброєння.

За останній тиждень ситуація біля промзони Авдіївки змінилася, оскільки противник побачив можливість продовжити тиск. Українським силам довелося відступити з деяких позицій. Активно використовуються FPV-дрони.

Росіяни продовжують атаки, але успіхів не мають. Важка ситуація і в районі Мар’янки. В північних передмістях населеного пункту тривають атаки, але істотних змін на лінії бойового зіткнення немає.

На Авдіївському напрямку ворог не полишає спроб оточити Авдіївку, але українські воїни стійко тримають оборону, завдаючи загарбникам значних втрат.

«Безуспішними були наступальні дії противника південніше Новокалинового, Степового, Авдіївки, Тоненького та Первомайського», — повідомили в Генштабі.

Про ситуацію на полі бою також розповів і військовий кореспондент Богдан Мірошніков.

За його словами, у боях за Авдіївку ворог атакує, не зупиняючись.

«Степове — бої на сході селища не припиняються. Ворог атакує безперестанку. Закріпитися поки не може. Це щодо лобових атак. З маневрами у районі села також не зовсім складається. Обійти село з півночі чи півдня не можуть. У напрямку Новокалинового ворог просунувся на 300 м. Сєвєрне, Первомайське — без успіхів», — розповів Мірошніков у своєму телеграм-каналі.

Також військовий кореспондент повідомив, що від «промки» на півдні ворог далі не просунувся.

Щодо ситуації навколо АКХЗ, то, за словами Мірошнікова, на пн-сх від заводу окупанти вперлися у те, що залишилося від паркану і далі закріпитись не можуть.

Східніше заводу та південніше очисних українські позиції прикриваються каскадом ставків, а з півночі, між заводом та Степовим, у ЗСУ потужна оборона, яку ворог також намагається пробити.

«Ось виходить так, що окупантам будь-які варіанти для маневрів вже відпадають, або шанси на них примарні. Залишаються тільки мʼясні штурми у лобових атаках. Що вони й роблять. 1-2 роти за день там покласти для них не питання. При цьому вони мети не досягають», — підкреслив Мірошніков.

Але, каже аналітик, з часом знаходитись на території заводу буде вже неможливо – окупанти поливають її з усіх видів зброї.

«Ми змушуємо ворога вбиватися у лобових атаках без прикриття з флангів. І чим далі — тим менш боєздатними стають окупанти. Звичайно, запас міцності в них великий і невідомо, чи зможемо ми втримати АКХЗ у майбутньому. Але одне відомо точно — ворогу вся ця операція стане кісткою у горлі», — впевнений експерт.