Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки проведе виїзне засідання у Золотому на Луганщині. Воно відбудеться 5 листопада у рамках підтвердження розведення сил в селищі.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в ефірі токшоу “Свобода слова Савіка Шустера” відзначив, що на засідання поїдуть усі члени комітету.

“У нас у вівторок (5 листопада) буде засідання нашого комітету в Золотому. Ми беремо весь комітет з національної безпеки і оборони”, – наголосив депутат.

За його словами, наразі у Золотому достатньо сил правоохоронців, аби забезпечити безпеку та спокій на вулицях.

Арахамія, коментуючи застереження, що ситуація з розведення військ у Золотому може призвести до втрати територій, нагадав про успішне і спокійне розведення у Станиці Луганській.

Якщо ви поїде і опитаєте людей у Станиці Луганській, – вони щасливі, що це сталося. У нас є перший успішний прецедент, відповідно велика вірогідність того, що другий прецедент розведення сил у Золотому, буде також успішним,– наголосив він.

Водночас, депутатка від “Слуги народу” Ірина Верещук відзначила, що члени комітету з нацбезпеки під час виїздного засідання у Золотому зможуть побачити, як пройшло розведення, та провести його верифікацію.

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки очолює Олександр Завітневич (“Слуга народу”). До нього входять такі нардепи: Михайло Забродський, Мар’яна Безугла, Юрій Мисягін, Роман Костенко, Ірина Верещук, Ігор Копитін, Давид Арахамія та Максим Березін.

Що треба знати про розведення військ у Золотому:

  • розведення відбувається з обох сторін – на один кілометр від позицій;
  • представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ вже підтвердили початок розведення сил і засобів у Золотому-4;
  • на підтвердження старту розведення у Золотому вони запустили сигнальні ракети;
  • військові ЗСУ мають право знову зайняти свої позиції у разі відновлення обстрілів ділянок розведення з боку окупантів;
  • розведення військ відбулося у межах мінських угод і є поштовхом до нормандської зустрічі;
  • ветерани-добровольці, що перебувають у Золотому, заявили, що розведення тут у жодному разі не можна проводити, оскільки обстріли тут не припиняються.

Водночас, У районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області завершився етап дзеркального розведення сил і засобів з обох сторін. Спостерігачі ОБСЄ з використанням безпілотників перевірили виконання умов розведення та підтвердили його.

Про це повідомив у фейсбуці пресцентр Об’єднаних сил.

“У разі загрози життю та здоров’ю бійців, загрози захоплення територій або проникнення ворожих розвідувально-диверсійних груп Об’єднані сили дають адекватну відповідь, відкриваючи вогонь по противнику”,– наголосили в ООС.