Ворог суне на два нових міста на Донеччині — в сторону Слов’янська та Краматорська. Саме тому Залужний разом з іншими представниками командування підготували ЗСУ до наказу на ведення активної оборони на цьому напрямку.

Детальніше про плани РФ та ситуацію на цій ділянці фронту розповів військовий експерт, співголова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгирьов.

«Ворог намагається прориватися в бік Часового Яру, при цьому розуміючи, що в лоб штурмувати Часів Яр практично неможливо. Тому що місто підготовлено до активної оборони. За цей період часу ЗСУ вдалося побудувати другу й третю лінію оборони. Прорив на Часів Яр дає можливість виходу на Костянтинівку, а далі на Слов’янськ і Краматорськ, які є ключовими пунктами української оборони», — пояснив Снєгирьов.

За словами військового експерта, окупанти не полишають спроб прориву української оборони й виходу на ключові пункти оборони ЗСУ.

«Ключова ціль ворога — це встановлення контролю над Слов’янськом і Краматорськом. Тому не випадково відбувається активізація бойових дій не тільки на Бахмутському фронті, а й на Куп’янсько-Лиманському. Де основним завданням окупантів є вихід до міста Ізюм. І звідти намагатися прориватися до флангів української оборони на Донеччині, а саме на Слов’янськ і Краматорськ», — наголосив він.

Зазначимо, що офіцер «Легіону Свободи» майор МВС Максим Морозов зазначив, що ворог перетворює авдіївську промзону на сіру зону.

«Ситуація дійсно критична. Дійсно є накопичення живої сили з боку ворога. Усі минулі тижні відбувалися штурми саме живою силою противника. Але достатня кількість артилерійських снарядів і дронів-камікадзе може нівелювати цю перевагу ворога в будь-який момент», — наголосив Морозов.

За словами офіцера «Легіону Свободи», окупанти не можуть взяти під контроль Авдіївську промзону.

«Наразі тут плюсова температура, все тане, шалена кількість води є на нашій ділянці. Відповідно, штурмові дії ворога зменшуються, тому що поля непрохідні. Важка ситуація залишається на промзоні. Окупанти перетворюють її на сіру зону, але вони не можуть взяти її під контроль. Наразі Сили оборони стримують ворога, ліквідовуючи загарбників. Ворог б’є по флангах і в лоб по промзоні», — додав Морозов.

Нагадаємо, що начальник Авдіївської міської ВА Віталій Барабаш переконаний, що російські окупаційні війська не зможуть захопити місто навіть до президентських виборів у РФ.

«Окупанти не припиняють спроб захопити Авдіївку. Штурми та атаки на місто продовжуються. Втім, їм так і не вдалось захопити місто до звернення їхнього диктатора за підсумками року. Тим більше розуміючи, що вони вже не зможуть захопити місто до цієї дати, вони почали говорити про захоплення до Нового року», — розповів Барабаш.

За його словами, Кремль вже понад рік декілька разів давав різні “дедлайни” щодо захоплення міста. Пропагандисти розповсюджують наративи, що вже незабаром досягнуть своєї мети. Однак українські військові, які боронять Авдіївку, попри надзвичайно складі умови продовжують знищувати ворога.

“Тепер всі розуміють, що захоплення Авдіївки не буде, тому кажуть, що нібито чогось досягнуть до президентських псевдовиборів у Росії. Впевнений, у них нічого не вийде», – сказав Віталій Барабаш.

Він також додав, що ситуація на напрямку непроста. Життєдіяльність міста навіть в таких умовах потрібно забезпечувати, над чим працюють місцеві мешканці та місцева влада. Крім того, допомога потрібна і нашим військовим.

«Втримаємось. Маю таке внутрішнє переконання. А окупанти переламають собі хребет в Авдіївці», – наголосив Віталій Барабаш.