Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ, заявив, що цього тижні слід очікувати важливих новин, які стосуються заявки України на членство в Європейському союзі. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час включення у Фейсбуці.

Ситуація змінилася. Я поки що не буду говорити про те, які конкретно країни зараз мають скептичну позицію. Але деякі з тих країн, які були негативно налаштовані, тепер нас реально підтримують. Деякі все ще ні, але чекайте, на цьому тижні будуть серйозні новини, пов’язані з нашим членством у Європейському Союзі, – сказав глава МЗС.

Кулеба підкреслив, що над цим працюють Президент, уряд і дипломати.

Ми з вами тиждень тому були до вступу в ЄС приблизно так, як з Києва до Місяця, а тепер наш вступ в ЄС – це приблизно як з Києва до Вінниці, – провів аналогію глава української дипломатії.

Як повідомлялося раніше, 7 березня президент Європейської ради Шарль Мішель зазначив, що Єврорада розгляне заявку України на членство в Євросоюзі протягом кількох наступних днів.

“Солідарність, дружба та безпрецедентна допомога ЄС для України є непохитними. Ми обговоримо заявку України на членство найближчими днями”, — написав Шарль Мішель у своєму Twitter.

Розгляд заявки України на вступ стане черговим проявом підтримки нашої країни зі сторони європейського світу, а також дасть офіційне визнання європейської перспективи держави та її подальшого розвитку.

Кандидатом на вступ до Євросоюзу Україна стала менше, ніж тиждень тому, а саме 1 березня, на п’ятий день після початку повномасштабного вторгнення рф. Президент України Володимир Зеленський попросив дозволу для найшвидшого розгляду цього документу з метою негайного набуття Україною членства, адже ми тримаємо оборону проти російських окупаційних військ, захищаючи цивілізований світ від варварства.

Також 7 березня глава МЗС України Дмитро Кулеба попрохав, щоб заявку України на членство в ЄС розглядали окремо від заявок Грузії та Молдови, котрі подали свої заявки слідом за нами.