Країни ЄС повинні якмога швидше віддати Україні боєприпаси зі своїх складів, передовсім калібру 155 мм.

Про це заявив єврокомісар з внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон під час спільної пресконференції із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким і міністром національної оборони Польщі Маріушем Блащаком у понеділок на підприємстві Dezamet S.A., де вироблятимуться боєприпаси для України, передає Цензор.НЕТ.

“Перш за все, ми маємо сказати всім країнам ЄС, що настав час віддати Україні ті боєприпаси, які вони зараз мають на своїх складах. Йдеться про калібр 155 мм, але також про 120 мм та інші калібри. Держави-члени накопичили боєприпаси, і ми закликаємо їх надати ці боєприпаси якомога швидше, дуже важливо зробити це негайно”, – наголосив Бретон.

Він зауважив, що ЄС має збільшувати виробництво боєприпасів. Він відзначив зусилля Польщі у цьому напрямку. Завод, на якому відбулася пресконференція, працює п’ять днів на тиждень у три зміни і, можливо, працюватиме також у вихідні.

“Нам потрібно збільшити наше виробництво, ми маємо відповідний потенціал для цього, 11 держав-членів мають такі заводи, які можуть брати участь у цій програмі”, – додав Бретон.

Нагадаємо, нещодавно Євросоюз погодив план спільної закупівлі боєприпасів для України. До нього приєдналося 20 країн, зокрема Польща.