Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія обіцяє скласти мандат нардепа, якщо в законі про ринок землі після його ухвалення в цілому не буде пункту щодо референдуму про купівлю землі іноземцями.

Про це Арахамія сказав у кулуарах Ради.

Коментуючи позицію представника уряду у ВР Ірини Верещук, яка не підтримувала законопроєкт про ринок землі, голова фракції СН сказав:

“Вона почула, наприклад, обіцянку президента щодо референдуму. Можливо, вона змінить свою думку… Я їй сказав: “Дивись, ось мій мандат, я ставлю мандат на стіл. Це моя обіцянка, якщо цієї обіцянки президента щодо необхідності проведення референдуму стосовно купівлі землі іноземцями не буде дотримано, якщо цього не трапиться, я йду з Верховної Ради, якщо ми не додамо цю поправку”.

Разом з тим Арахамія запевняє, що жодних “репресій” до депутатів, які не підтримали законопроєкт про ринок землі, “Слуга народу” не застосовуватиме.

“А за що карати бідну Ірину Верещук, яка наша людина, яка прекрасно працює, справляється зі своїми обов’язками… Нехай вона собі буде проти, вона може й не утриматися, може, вона почує аргументи – наші ж люди також виступають. Станом на зараз позиція у неї така”, – пояснив Арахамія.

До слова, Голова парламентської фракції “Слуга народу” також розповів про тему своєї телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським під час засідання Верховної Ради 13 листопада.

“Він просто питав, як іде процес, – він включив телеканал “Рада”, дивився і не розумів, що там відбувається, тому що вся трибуна заблокована, – або ми далі рухаємося по законопроєкту, або не рухаємося. Питав, який прогрес нашої роботи в Раді”, – сказав Арахамія.

Під час розмови лідер правлячої фракції передавав свій смартфон голові Верховної Ради Дмитру Разумкову.

Як відомо, Народний депутат від фракції “Слуга народу” Ірина Верещук раніше заявила, що утримається від голосування за законопроект №2178-10 про ринок землі, адже вважає його “сирим”.

Про це вона розповіла в кулуарах парламенту.

“Це моя суб’єктивна думка – закон сирий, за нього не варто голосувати в першому читанні. Я утримаюся”, – сказала Верещук. Також вона заявила, що президент України Володимир Зеленський переконував колег, що потрібно проголосувати за даний закон, який запропонував депутат Сольський.

На запитання журналістів, скільки представників від її партії виступають проти ринку землі вона відповіла:

“Я не знаю, я не обговорювала з колегами настільки глибоко, але ті колеги, які є моїми сусідами – не готові голосувати”.